Kars Gezi Turundan Önce Kars Otel Fiyatlarını İnceleyin!

Ülkemizin doğu sınırında yer alan Kars şehrimiz, kültürel bir gezi için en uygun istasyonlardan bir tanesidir. Farklı birçok doğal ve kültürel güzelliğiyle her yıl binlerce turiste kucak açan bu şehir, sizlere unutamayacağınız bir gezi deneyimi sunar. Doğu Ekspresini tercih ederek, muhteşem manzaralara şahit olabileceğiniz bir yolculuk sonunda Kars şehrine varabilirsiniz.
Yöresel lezzetleriyle keyifli kahvaltılar ve akşam yemekleri yiyebilir, bu lezzet şöleniyle keyifli gezinizi nitelikli yemeklerle noktalayabilirsiniz. Konaklamak adına tercih edebileceğiniz mekanlar için Kars otel fiyatları araştırması yapabilir, sizin için uygun olan seçeneği değerlendirebilirsiniz. Hatırı sayılır manzaralara sahip doğal güzellikleri, bin yıllık mirası içinde barındıran kültürel değerleriyle renkli bir yapıya sahip olan Kars’ı ziyaret ederek hafızalarınızdan silinmeyecek hatıralar yaratmak için şimdiden planınızı yapabilirsiniz.

Kars’ta Gezilecek Yerler

Bir dönem önemli bir yere sahip olan İpek Yolu üzerinde bulunan Kars, çeşitli medeniyetlerin uğradığı bir şehir olmuştur. Kars, tarihi, turistik ve kültürel kollarda ziyaret edebileceğiniz birçok farklı mekana sahiptir. Her biri ayrı hikayelere sahip olan bu mekanlara bir gün yetmez! Her bir adımı tarih ve kültür kokan bu şehir, havasıyla büyüleyen, ziyaretçilerine kucak açan yapısıyla her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor.

the Church – Convent of the Virgins – Ani, Turkey

Şehrin Kültürel Dokusunu İnceleyin

Bir baştan diğer başa tarih ve kültür kokan bu şehir için ilk durağınız elbette, şehrin ortasında büyüleyici görüntüsüyle sizleri selamlayan Kars Kalesi olacaktır. Kars Kalesi etrafında bulunan yapıları inceleyerek şehrin tarihine şahitlik edebilirsiniz. Ani Harabelerinde bir gezintiye çıkarak buradaki kültürel dokuyu hissedebilir, farklı medeniyetlerden kalan izlere dokunabilirsiniz. Bu gibi mekanlara kolay ulaşım sağlayan merkez otelleri bünyesinde konaklayarak Kars’ta konaklama için ideal bir durakta vakit geçirmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Yaz ve Kış Mevsimlerinde Kars

Her mevsim farklı güzelliklere ev sahipliği yapan Kars, öncelikle kış turizmi nedeniyle aklımıza gelir. Sarıkamış Kayak Merkezi’nde her yıl binlerce turisti ağırlayan, her daim güneşin sıcaklığını hissettiren yüksek tepeleriyle misafirlerine keyifli anlar yaşatan bu tatil merkezi, Kars’ın simgesi haline gelmiştir. Bunun yanında şehrin doğal güzellikleri arasında yer alan Çıldır Gölü’nü yaz aylarına ziyaret ederek, burada avlanan sazan balığının tadına bakabilirsiniz.
Yeşil bir vadinin ortasında yer alan göl manzarasını seyrederek ruhunuzu dinlendirmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Yılın stresini üzerinizden atmanız için keyifli duraklara sahip olan Kars, nitelikli tatil fırsatlarını size sunuyor. Şehir bünyesinde yer alan turistik, tarihi, kültürel ve doğal güzellikler, bir gezi esnasında bekleyebileceğiniz her şeyi size sunuyor. Geziniz için gerekli tüm planlamaları yapıp, konaklama için Kars otelleri araştırması yaparak gezinizin rotasyonunu ayarlayabilirsiniz.

Kars’ta Ne Yiyelim?

Kars, medeniyetler beşiği sayılabilecek bir şehirdir. Tarih sahnesinde farklı milletlerin geçmişine şahitlik yapmış olan bu şehir, elbette ki bu süreç boyunca farklı medeniyetlerin yemek kültüründen de etkilenmiştir. Öncelikle Gravyer Peynirinden bahsetmek gerekir.
Dev peynir tekerlekleriyle önce göze hitap eden bu lezzeti denediğinizde eminiz ki aklınızdan çıkmayacak. Güzel bir kahvaltı menüsü için, Gravyer Peyniri’ni aldığınızda yanında bir de hamur işi gerekir. Bu noktada Kete devreye giriyor. Yokluk yıllarında ortaya çıkmış ancak lezzetiyle adından söz ettiren Kete’yi Gravyer Peyniri ve sıcak çay ile beraber mutlaka denemelisiniz. Aynı zamanda önemli bir et kültürüne sahip olan şehir halkı, Tandırda Kaz yemeğiyle de şehrin adından söz ettiriyor.

Kaz etinin Kars’ta önemli bir yere sahip olduğunu söylemek gerekir. Öyle ki şehrin en ünlü yemeği kaz etinden yapılıyor. Bunun yanında güveçte kuzu ya da koyun etiyle pişirilen Piti’den söz etmeden geçmek olmaz. Kars’a yolunuz düşerse bu lezzetlere mutlaka bir şans verin!

Kars’ta Konaklama

Kars’a planlayacağınız geziniz için konaklama kolunda tercih edebileceğiniz merkezdeki Kars otelleri, çeşitli imkanlarıyla sizlere harika bir tatil deneyimi sunuyor. Kars otelleri içerisinde konumuyla ve hizmet imkanlarıyla ön sırada yer alan Hotel bünyesinde, wifi, televizyon, mini bar ve sıcak içecek standı mevcut.

Müşterilerin konforu için çeşitli detaylarla bürünmüş olan hotel bünyesinde güvenli bir şekilde konaklayabilirsiniz. Şehir merkezinde yer alan hotel, Kars Kalesi’ne 5 dakikalık bir yürüme mesafesindedir. Hotelin merkezde konuşlanması nedeniyle gezinizi planlayıp, tarihi ve turistik mekanlara kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Kars tatiliniz için sağlıklı bir konaklama merkezi olan hotel bünyesinde güvenle ve konforlu bir şekilde zamanınızı geçirerek anlamlı hatıralar yaratabilirsiniz!