Karısından bunalan adam ormana kaçtı

Kendisini, sürekli işiyle ilgilenmekten evliliğini ihmal etmekle suçlayan karısının yakınmalarından bunalan İngiliz bahçıvan, ormana kaçarak izini kaybettirdi ve 10 yıl boyunca ‘kaçak’ olarak yaşadı.

İngiltere’nin Birmingham kentinde yaşayan ve bahçıvanlıkla meşgul olan 62 yaşındaki Malcolm Applegate, karısının çok fazla konuşmasından bunalarak evi terk etti ve başkent Londra’ya yerleşmek üzere bisikletine binerek yola çıktı. Ancak yolculuğunun yaklaşık yarısını tamamladığı sırada bisikletini çaldıran Applegate, yolun geri kalanını yaya olarak gitmek zorunda kaldı.

https://twitter.com/L_EQuotes/status/918454524385390592?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Ftr.sputniknews.com%2Fyasam%2F201710161030616048-gecimsiz-es-orman-kacak%2F

​The MailOnline’a konuşan Applegate. “Üç yıldır evliydim ve ne yazık ki artık canıma tak etmişti. (…) Üç yıl her şey güzeldi, birbirimizle iyi anlaşıyorduk, derken bahçıvanlıkla çok fazla meşgul olmam onun canını sıkmaya başladı. Mesela ‘Niye birlikte daha fazla zaman geçirmiyoruz’ diye sorar olmuştu, ben de ona diyordum ki, ‘Beni herkes birbirine tavsiye ederken nasıl geçirelim? (…) İş yüküm arttıkça karım daha da sinirleniyordu —uzun saatler evden uzakta olmama katlanamıyordu. Kontrolcü tavırları sonunda zıvanadan çıktı ve kendisi benden çalışma saatlerimi azaltmamı talep etti.”

Applegate bunun kendisi için bardağı taşıran son damla olduğunu ve bunun üzerine hiç kimseye haber vermeden çekip gitmeye karar verdiğini söyledi: “Bir öyle bir böyle, inişli çıkışlıydı, sounda kavga gürültüden yıldım ve Londra’ya geri döndüm, bu benim üç haftamı aldı. (…) Gel gelelim Oxford’da bisikletimi bağlamamıştım. Biri fırsattan istifade alıvermiş, eh, ben de Oxford’dan Londra’ya kadar yürümek durumunda kaldım.”

Applegate daha sonra Londra’nın güney batısında, Kingston yakınlarındaki bir ormanlık alana yerleşti ve 10 yıl boyunca burada kamp yaptı. Aynı zamanda bölgede yaşlılara hizmet veren bir merkezde bahçe işleriyle uğraşan Malcolm, bırakıp gittikleri için ’10 yıldan beri kayıp’ olduğunu söyledi.

Bugün şehrin güneyindeki evsizler için kurulmuş Emmaus adlı sığınakta çalışan Applegate, ‘ikinci şansı’ olarak tanımladığı yeni hayatından memnun: “Güzel bir odam var, çalışmaya kadirim ve hala sosyal ve aktif bir hayat sürdürebiliyorum.”

Tr Sputnik