Karın Bölgesindeki Yağlanma İçin Ne Yapılabilir?

Karın bölgesindeki yağlanma

karın bölgesi yağlanma

İş hayatının en kötü yanlarından birisi de büyüyen göbeğimiz sanırım. Gün boyu ofis masasında oturarak oluşturduğumuz karın bölgesindeki yağlanma için ne yapılabilir da bu yağlardan kurtulabiliriz diye merak ediyorsanız. İlk olarak yapılması gereken çok zorlamayacak bir diyet. Mesela ekmek yemeyi bırakabilirsiniz. İkinci yapmanız gereken ise bol bol sıvı tüketmek. Sabahları aç karna içilecek greyfurtun da yağların erimesinde faydası vardır.

İkinci yapmanız gereken ise yavaş yavaş artan bir spor programı

Karın bölgesi kadınlarda 80 cm, erkeklerde 94 cm’nin üzerine çıktığı zaman aşırı yağlanmadan söz edebiliriz.

Bu yağlanmaya kötü beslenme, hareketsiz bir yaşantı ve genler sebep olurken ne yazık ki karın, bel, kalça veya basen eriten sihirli bir diyet modeli yok.

Eğer bu iddiaya sahip bir diyet öneriliyorsa ticari amaçlar var demektir. 

Bölgesel zayıflatan diyet yok

Dengeli beslenme ilkelerine bağlı kalarak vücudun ihtiyacından daha azını tükettiğimizde yağlar çözülmeye başlar. Sadece karın eriten, özel bir egzersiz programı yok ancak takviye olarak yapabileceğimiz bir takım aktiviteler var.

Yürüyüş, yürüme bandı, yüzme ve benzeri sporlar yaptığımızda vücutta kalori sarfiyatı söz konusu oluyor ve yağın yoğun olduğu bölgelerden çözülmesi daha fazla oluyor.

Bazı kadınlar vücutlarının diğer bölgelerinden kilo kaybına uğrayacakları endişesini taşıyor ama unutmasınlar ve korkmasınlar yoğun olan bölgeden yağ çözümü daha çok olur, az olan bölgeden yağ kaybı daha az olur.
Sarkmalara dur deyin

Sadece yürüyüş yaparak yağları azaltırsak bu bölgede sarkmalarla karşılaşabiliriz.

Bölgesel egzersizlerle büyük kas gruplarını çalıştırarak, karın kaslarını güçlendirici egzersizler yaparak yağ dokusunun altındaki kası güçlendirdiğimizde sarkmayı da önleriz.

Düzenli beslenmeliyiz derken hayatımızdan karbonhidratlı, şekerli, yağlı  yiyecekleri ve şekerli gazlı içecekleri hayatımızdan tamamen çıkarmak zorundayız. Sadece karın egzersizleri yaparak bu sorunu çözmemiz mümkün değildir. Karın egzersizleriyle birlikte kondiyovasküler hareketlerin de devamını getirmek zorundayız.