Jonathan Nolan Westworld’ün İkinci Sezonu ile İlgili Açıklamalar Yaptı

Geçtiğimiz günlerde sezon finali yapan HBO‘nun yeni efsanesi Westworld‘ün ikinci sezonu ile ilgili açıklamalar gelmeye başladı.

Jonathan Nolan ve eşi Lisa Joy tarafından 1973 yapımı aynı isimli filmden uyarlanan dizinin yapımcılığını J.J. Abrams üstlenmiş ve Ed Harris, Anthony Hopkins, James Marsden, Thandie Newton, Evan Rachel Wood gibi ünlü oyuncuları kadrosunda bulunduran Westworld ortalığı kasıp kavurmuştu. Büyük ses getiren yapımın geçen pazar günü yapılan sezon finalini 2,2 milyon kişi izlemiş ve bu rekor izlenme oranı sonrası dizi 2018 yılına kadar ara vermişti.

Dizinin hayranları için büyük bir hüsran olan bu uzun sezon arası ile ilgili Variety‘nin sorularını yanıtlayan Jonathan Nolan akıllara takılan konulara da çeşitli açıklamalar yaptı. Ağabeyi ünlü yönetmen Christopher Nolan ile imza attığı filmlerle de tanınan Jonathan, Westworld‘ün geleceği ile ilgili şu açıklamalarda bulundu.

”Kanalla birlikte yaptığımız görüşmelerde dizinin diğer dizilere göre ne kadar karmaşık olduğunu anladık ve böyle bir karara vardık. Bazen insanlar bütün şapkaları aynı anda takabiliyor ki bu da doğal olarak sıkıntı doğurabiliyor. Şu anda hem senaryoyu yazmak hem de yönetmek gerekiyor ki bu sebeple ikinci sezon için daha fazla zamana ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Şu anda Lisa ve ben yoğun çalışıyoruz ama ikinci sezon için gerçekten zamana ihtiyacımız var. Hem bundan dolayı hem de kanalın diziye güzel katkılar yapmak istemesinden dolayı alışılmış 1 senelik arayı vermeyeceğiz” diyen Jonathan Nolan eşi ile ilgili olarak da Lisa gerçekten çok yetenekli. Bölümlerin senaryosunda çok büyük iş yapıyor ve yükün büyük kısmını benden alıyor. Hem ağabeyimle projelerimiz var hem de Westworld var. Ancak söyleyebilirim ki, Westworld çok ince ayrıntısına kadar işçilik istiyor. Şunun da sözünü vereyim, ilerleyen zamanlarda çok daha büyük sürprizlerle karşılaşacaksınız.”

2018‘e kadar Westworld‘ü nasıl bekleyeceğiz? Hiç bilmiyorum.