İtalya’da kesinlikle görülmesi gereken 15 ufak kasaba

1. Atrani

1. Atrani

 

Amalfide bulunan bu kasaba İtalya’nın güneyinde. Kasabayı sık sık İtalyan arabalarının reklamlarında görüyoruz.

2. Castelsardo

2. Castelsardo

 

Sardinya’da bulunan bu kasaba ortaçağ özelliklerini barındırıyor. Renkli binalardan oluşan kasaba da pencereler süper bir manzaraya açılıyor.

3. Vogogna

3. Vogogna

Nüfusu 2000’in altında olan Vogogna’nın etrafı sıradağlarla çevrili. Muhteşem doğasının yanında 1344’te inşa edilmiş Visconti Kalesi’ni de gezebilirsiniz.

4. Alberobello

4. Alberobello

Alberobello İtalya’nın Puglia bölgesinde bulunan yapılarıyla ünlü şirin bir kasaba. Resimde de gördüğünüz gibi taş kulübelerde konaklamak size iyi gelecek.

5. Neive

5. Neive

3000’in üzerinde nüfusuyla bu kasaba gün batımını izlemek için iyi bir seçim.

6. Monte Isola

6. Monte Isola

İtalya’nın en büyük göl adası olan Monte İsola kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Gölün ortasında bir adada romantik dakikalar sizleri bekliyor.

Roma aşkı ile yanıp tutuşanlar Booking.com güvencesi ile en uygun otellere buradan ulaşabilir.

7. Colletta di Castelbianco

7. Colletta di Castelbianco-1

Tamamen taştan inşa edilen bu kasabanın 13.YY’da araplardan korunmak için bir duvar görevi gördüğü sanılıyor. Bazı evlerin mavi ve kırmızı kocaman kapılarını görünce şaşıracaksınız.

8. Vernazza

8. Vernazza

1200 sakini olan İtalya’nın en iyi balıkçı köylerinden biri olan Vernazza görüntüsüyle büyülüyor. Renkli binaları ve sokaklarıyla tam bir keyif merkezi.

9. Otranto

9. Otranto

At ırkıyla ünlü şehir 6000 nüfusa sahip. Berrak denizi de çok hoşunuza gidecek. Diğer bir faktör ise 1485’te inşa edilen Castello Aragonese kalesi.

10. Glorenza/Glurns

10. Glorenza-Glurns

Gurn olarak da bilinen kasaba İtalya’nın Kuzeyinde kalır ve 1000 kişiden oluşur. Eğlenceli olan bilgi ise: Nüfus Almanca konuşmaktadır.

11. Dozza

11. Dozza

Dozza iki yılda bir düzenlenen boyalı duvar festivali ile bilinir. Ressamlar duvarlara kendi izlerini bırakmak için buraya gelirler.

12. Polignano a Mare

12. Polignano a Mare

Günay İtalya’da yer alan kasaba Adriyatik Denizi üzerinde yer alır ve plajı için tercih edilir. İlginç restoran ve iyi otelleriyle hizmet derecesi iyidir.

13. Malcesine

13. Malcesine

Malcesine doğu Garda Gölü kıyısında ve Venedik’ten yaklaşık 75 mil uzaklıkta yer almaktadır. Portre gibi etkileyici güzelliği ve göl manzarası ile ziyaret edilesi.

14. Corinaldo

14. Corinaldo

Cadılar bayramı kutlamalarıyla ünlü kasaba her Ekim’de dolar taşar.

15. Bosa

15. Bosa

Parlak renkli binalar ve palmiyelerle süslenmiş bu kasaba 8000 üzerinde bir nüfusa sahip. Tarım ve balıkçılık yönü gelişmiştir.

Roma aşkı ile yanıp tutuşanlar Booking.com güvencesi ile en uygun otellere buradan ulaşabilir.

Sizin de önerileriniz varsa yorumlarda yer verebilirsiniz, İyi gezmeler: )