İstifa Ettiler, Sprinter’ı Karavana Çevirdiler ve Dünyayı Geziyorlar

Üst düzey pozisyonlarını bırakıp dünya turuna çıktılar

İşi bırakıp dünya turuna çıkanların haberleri bir diğerine ilham veriyor olacak ki bu tür haberleri bol bol okuyoruz. Açıkçası böyle haberler bizi mutlu ediyor. Ağaç değiliz ve görülecek çok fazla yer var…

Bu kez haber ABD’den geldi. Nikki Levi ve Jakob Celnik çift, dünyanın en büyük şirketlerindeki görevlerini bırakıp, 16 ay süren dünya turuna çıktı. Hem de içini eve çevirdikleri bir minibüs ile… İşte bu çiftin hikayesi:
isibirakiptatilecikancift1

Business Insider sitesinin çiftin kendi paylaştığı fotoğraflardan derlediği haberine göre çiftin yolculuğu tam 16 ay sürdü. Levi ve Celnik ikilisi ilk olarak Kanada’yı karış karış gezdikten sonra Kaliforniya’nın batı kıyılarını, Orta ve Merkez Amerikayı ve Arjantin’i gezdi.
karavan

Levi, bu yolculuğa çıkmadan önce ABD’nin en büyük bankalarından Citigroup’un kredi araştırmaları biriminde analist olarak 4 yıl çalıştı ve sonrasında Apple’a geçti.
gezencift

Celnik ise ABD’nin ve dünyanın sayılı finans şirketlerinden Blackstone Group’ta, New York’ta üç yıl çalıştıktan sonra dünyaca ünlü ABD’li yatırımcı George Soros’un fon şirketi Soros Fund Managemet’ta çalıştı.
gezencift2
Levi ve Celnik’e bu yolculuklarında köpekleri Leika da eşlik etti.

Business Insider’a konuşan çift, işlerinden istifa ederken en çok paradan endişe ettikleri ifade etse de sonrasında aslında insanların sadece paranın peşinde koşmaması gerektiği belirttiler.
karavaniciyatak
Çift yolculuklarına Mayıs 2014’te başladı ve tam 16 ay sürdü.
gezenciftler

Çift yolculukları için 2008 Dodge Sprinter model bir minibüsü modifiye etti. Fotoğrafı da Kanada’da çektiler.
kanada

Meksika’da çekilen bir fotoğraf…
meksika

Çiftin yolculuğuna dair fotoğraflar sprintervandiaries adlı Instagram hesabından da incelenebilir.
sprintervandiaries

İşte 16 ay süren yolculuktan kareler…
seyahatfotograflari

Seyahat fotoğrafları
seyahatfotograflari2

Şili – Arjantin Sınırından
siliarjantin