İşte Deodorantın 8 Farklı Kullanım Alanı

Duş almak için vaktiniz olmadığınız zamanlarda imdadınıza deodorantlar yetişir.

Hele ki hava çok sıcaksa ve çok terleyen biriyseniz deodorantlar sayısız kez hayatınızı kurtarmıştır.

Ancak deodorantlar sadece koltuk altları için değilmiş. Mesela deodorantları ayaklarınızda ve göğsünüzün altında da kullanabilirmişsiniz.

Bundan daha önceden haberdar olmadığınız için kendinize kızacaksınız.

Deodorant kullanmayı sevmiyorsanız bile bunları okuduktan sonra evinizde bolca deodorant bulunduracaksınız. Öte yandan deodorant seçerken alüminyum içermeyen ürünleri seçmenizde fayda var. Alüminyum içermeyen deodorantları eczanelerde bulabilirsiniz.

İşte deodorantları koltuk altınız haricinde kullanabileceğiniz farklı yerler ve alanlar:

1# Sivilcelerden kurtulun

Eğer suratınızda uzun süredir kaybolmayan bir sivilce varsa deodorant imdadınıza yetişebiliyor. Deodorantların içerisinde bulunan ter önleyici madde sivilcelerin kurumasını sağlayabiliyor. Koltuk altınız terlememesini sağlayan bu madde aynı zamanda sivilcelere de iyi geliyor.

2# Göğüs altı terlemesini önleyin

Göğsünüzün altındaki bölge yaz aylarında terleyebiliyor. Gerek spor yaparken gerekse de işteyken bu ter başınıza bela olabiliyor. Tek yapmanız gereken göğüs altınıza deodorant sürmek.

3# Pantolonlarınıza kolayca girin

Dar pantolon giymeyi seviyorsunuzdur ancak bir kilo bile alsanız pantolona girmekte zorlanıyorsunuzdur. Bundan sonra tek yapmanız gereken bacaklarınıza deodorant sürmek. Bacaklarınıza deodorant sürdükten sonra zorla giyebildiğiniz pantolonu nasıl kolayca giyebildiğinizi göreceksiniz.

4# Güneş gözlüklerinin kaymasını önleyin

Sık sık güneş gözlüğü takan biriyseniz, güneş gözlüklerinizin kaymasının ne kadar sinir bozucu olduğunu bilirsiniz. Deodorant burada da imdadınıza yetişiyor. Güneş gözlüğü takmadan önce burnunuzun üstüne deodorant sürün. Güneş gözlüğünüzün kaymadığını göreceksiniz.

5# Koltuklara ter lekesi bırakmayın

Evinize gelen bir misafir sandalyede veya koltukta ter lekesi bırakmıştır. Siz de bunu bir başkasının evine gittiğinizde yapmak istemezsiniz. Tek yapmanız gereken sırtınıza deodorant sürmek. Böylelikle arkanızdan kimse konuşamaz.

6# Gece terlemelerini önleyin

Gece uyandığınızda çarşaflarınızın ve yastığınızın su içinde olduğunu görmek kimsenin istemeyeceği bir şeydir. Tek yapmanız gereken yatmadan önce vücudunuzun en çok terleyen bölgelerine deodorant sürmek.

7# Ayağınızdaki kötü kokuyu giderin

Sadece koltuk altlarının kötü koktuğunu söyleyemeyiz. Yorgun geçen bir iş günün ardından ayaklarda da istenmeyen kokular oluşabilir. Ayak tabanınıza ve parmaklarınızın arasına deodorant sürün. Ayaklarınızda koku olmayacaktır.

8# Ayakkabı vurmasını önleyin

Yeni bir ayakkabı aldığınız ayağınıza vurması ihtimali her zaman vardır. Hele bir de sıcak yaz günlerinde ayağınızın arkası terler ve sık sık ayakkabı vurmaya başlar. Ayağınızın arkasına deodorant sürün. Ayakkabınızın vurmadığını göreceksiniz.

Newsner