Israrlı Bir Şekilde Paketini Yanlış Açtığımız 10 Gıda Ürünü

Cipsi paketin içinden almakta zorlanıyor musunuz? Paketlenmiş şekeri boşaltırken etrafa mı döküyorsunuz? Konserve kutuları bir türlü açamıyor musunuz? O zaman bu içeriğimiz tam size göre.

Hayatınızı kolaylaştıracak mutfak bilgileri serimize bir yenisi ile devam ediyoruz. İşte Israrlı Bir Şekilde Paketini Yanlış Açtığımız 10 Gıda Ürünü;

1# Paket Şeker

Benjamin Eisenstadt tarafından geliştirilen bu şeker paketlerinin genel prensibi sanılanın aksine üst kısmından yırtarak açmak değil, fotoğraftaki gibi ortadan kırılmasını sağlamaktır.

2# Pringles

Pringles kutusunun içine katlanmış bir A4 kağıdı koyduğunuzda, Pringles yemek daha kolay hale gelir.

3# Sıradan Patates Cipsi

Paketin orta kısmını makas veya başka keskin nesneler kullanarak kesmek yemek için size kolaylık sağlayacaktır.

4# Haşlanmış Patates

Üzerine kesikler attığınız patatesleri kaynatıp, ardından soğuk suyla yıkayın. Bu yöntem patatesleriniz oldukça kolay soyulmasını sağlayacaktır.

5# Tic Tac

Tek yapmanız gereken kutuyu yan tarafa çevirmek ve şekelerin kapağın özel bölümüne düşmesini sağlamaktır.

6# Porsiyonluk Paket Kremalar


Krema paketinin üzerinde fotoğrafta görüldüğü gibi üçgen bir delik oluşturmak sızıntı yapmadan kremanızın kahve fincanına dökülmesini sağlayacaktır.

7# McDonald’s Kahvesi

Kahvenizin kapağını açarken güç kullanmak, bu nedenle oluşacak dökülme ya da patlama sorunu ile karşılaşmak zorunda değilsiniz. McDonald’ın yanı sıra birçok firma, açık tutma özelliğine sahip veya alternatif olarak küçük bir delik ile kolayca açılan kapaklar kullanıyor.

8# Toblerone


Bunu öğrenmeyen kaldı mı bilmiyorum ama Toblerone’u kırmak için üçgenleri ileriye doğru değil, geriye doğru bastırmak gereklidir.

9# Karton İçecekler

Karton içecekleri fotoğrafta görüldüğü gibi boşaltırsanız kutu içinde hava birikmez, böylece bardağa etrafa dökmeden içeceğinizi bardağa doldurabilirsiniz.

10# Konserve Kutu

Kutuyu sıkıca tutarak,kendiniz doğru bir yönde hareket ettirerek tepeye doğru kesin ve bu noktaya geldiğinizde kutuyu ilk başlangıçtaki konuma getirin. Bu yöntemler konservelerinizi kolayca açabilirsiniz.

Kaynak: brightside.me