Islak Mendille Yapabileceğiniz 13 Şey

Bebek sahibi olanlar ıslak mendilin hayat kurtarıcı olduğunu bilirler.

Islak mendili, asıl üretilme amacının dışında sık sık kullanırız. Ancak yine de bilmediğimiz konularda ıslak mendiller bizlere yardımcı olabiliyor.

Çocuklarınızın büyüdükten sonra ıslak mendil almayı bıraktınız mı? Aşağıdakileri okuyunca ailenize yeni bir bebek katılmış gibi tekrardan ıslak mendil alacaksınız.1- Plajda kumdan arının

Plajda yürümek elbette harikadır. Asıl sinir bozucu olan denize girip çıktıktan sonra ayağınıza yapışan kumlardır. Bu gibi durumlarda ıslak mendil kullanarak ayağınıza yapışan kumlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

2- Duvardaki boyalı kalem izlerinden kurtulun

Çocuğunuz eline boyalı kalemleri alır almaz sanatını duvarlara dökmeye mi başladı? Islak mendil kullanarak bunları çıkarabilirsiniz.

3- Burun tıkanıklığını geçirir

Üşüttünüz, burnunuz kırmızılaştı ve tıkandı mı? Burnunuzu temizlerken kuru mendil tahrişe mi neden oluyor? Islak mendiliniz bir de kokuluysa burnunuzu onunla temizleyin.

4- Kabarık saçları kontrol altına alın

Acilen dışarıya çıkmanız gerekiyor ve saçlarınız kabarık mı? Islak mendille saçınızı silin ve düzeltin. Ayrıca saçınız da güzel kokacaktır.

5- Terlere hemen önlem alın

Dolabınızda ıslak mendili bekletin. Terlediğinizde soğuk haldeki ıslak mendilleri kullanın ve kötü kokulardan kurtulun.

6- Örtülerden kahve izlerini çıkarın

Elbiselerinizde veya masa örtünüzde kahve lekesi kalmışsa ıslak mendille lekeleri çıkarabilirsiniz.

7- Deodorant lekelerinden kurtulun

Deodorantlar her ne kadar leke ve iz bırakmama garantisiyle reklam yapsalar da bunların gerçeği yansıtmadığını hepimiz biliyoruz. Kıyafetinizdeki deodorant lekelerinden ıslak mendille kurtulun.

8- Allık temizliği

Allık kullanıyorsanız temizliğinin de uğraştırıcı olduğunu bilirsiniz. Tek yapmanız gereken cildinizi ıslak mendille temizlemek.

9- Cildinizden saç boyasını çıkarın

Evde saç boyamak kuaföre gitmekten çok daha ucuza gelse de boyayı cildimize taşırabiliyoruz. Bundan da ıslak mendille kurtulabilirsiniz.

10- Bitkilerinizi parlatın

Her evde bitki bulunması gerekli. Geniş yapraklı bitkiler güzel görünse de yaprak yüzeylerinin geniş olmasından kolayca toz toplarlar. Expert Home Tips’te ise ıslak mendille zarar vermeden bitkinizin yapraklarını parlatabileceğiniz yazıyor.

11- Deri temizliği

Deri kaplama mobilyaların temizliği ıslak mendille yapılınca işleriniz oldukça kolaylaşıyor ve mobilyalarınız yeni alınmış gibi görünüyor.

12- Çöp kokusunu giderin

Evde çöp kokusunu kimse sevmez. Bazen çöpü atsanız bile bakteriler çöpünüze yerleştiğinden kötü koku gitmez. Çöpünüzün içini ıslak mendille silin ve poşet koymadan önce çöpün dibine birkaç adet ıslak mendil bırakın. Çöpünüzdeki bakterilerden belli oranda kurtulacaksınız ve çöpünüz eskisi gibi kokmayacak.

13- Ayakkabılarınızı parlatın

Islak mendiller, özellikle deri ayakkabılar olmak üzere birçok ayakkabıyı anında parlatır.

Newsner