İş Dünyası ve Ofiste Kesin Karşılacağınız 10 İnsan Tipi

Çalışanların zaten ofiste her gün haşır neşir olduğu, çalışmayanlarınsa gelecekte ofiste, işte karşılaşacağı 10 insan tipini derledik. Eminiz bu arkadaşlardan en az beşini tanıyorsunuz.

1-Sodexho yetmiyorcular
sodexho yetmiyor abi
Zaten yemeğin yarısını cebimizden ödüyoruz diyerek başlarlar ve ayın ortalarında Sodexho bitiyor diye devam ederler haklı da olabilirler ama siz de aynı parayı alıyorsunuzdur. Bunu patrona söylese!?

2-Her işin kendilerine yüklendiğini düşünenler
tüm iş bana yükleniyor
“Bilmem ne kişisi bütün gün oturuyor ya ona neden iş vermiyorlar?” diyerek sizin de çok iş yaptığınızı söylerler. Artık buna bir son verilmesi için laf sokucam banane abi derler.

3-Dedikoducular
dedikoducular
Patronun bütün sırları, gizli işleri onunla birlikte gezer. Aynı zamanda tam bir sır küpüdür. Herkesin her şeyini bilir. Ama bu küp biraz sızdırır. Birine haber göndermek isterseniz kullanabilirsiniz. Nasıl olsa gider.

4-Diyetteyimciler
kek yiyen insan
Sizin aldığınız kırıntılardan aşırırken “Ya senin yüzünden diyetimi bozuyorum.” demeyi esirgemez. Hep siz suçlusunuzdur. Ama onun yediği şeylerin size kar yerine zarar getirdiğini söyleyemezsiniz. Of gitti kekler.

5-Ortam gericiler
ortam germek
“Bu sene hiç zam gelmeyecek ben söyleyim” diye ortama girerler aklınıza negatif fikir sokarlar. Onlara göre tatillerde de çalışacaksınızdır. Yok yok çalışmıyorsunuz merak etmeyin.

6-Bir şey mi yesekçiler
kurabiye-canavari
Ortamın akıl okuyucularıdır. Bunun yüzünden kazancınızın yarısını keşkülü titretmeye verebilirsiniz. Ama ne de güzel titriyor yaramaz. Hayır hayır aramayacağız tatlıcıyı. Ben de bir kazan dibi alayım.

7-Sürekli fikir sunanlar
İş Dünyasında Ofiste Karşılacağınız 10 İnsan Tipi
Her zaman bir fikirleri vardır ama bir işe yaramazlar. Sadece etrafta gördüğü şeyleri biz de mi yapsak derler. Hiç kendi alanıyla ilgili bir fikir bulmaz tüm işi başkalarının alanlarıyladır. Patronun en sevdiği adam olsa da ofis arkadaşları arasında ağzına terlik atılmak istenendir.

8-Her gün yeni bir iş kuranlar

iş kurmak

Yeni bir proje, yeni bir girişimim var sizi buradan kurtaracağım diyerek insanların aklına nifak sokarlar. Hep yapılabilir işler olarak görünse de o kadar kolay değildir. Zaten gelecek ay yeni bir fikirle masanıza konuk olacaktır.

9-İspiyoncular
ispiyoncular
Ortama geldiğinde gözler büyür. Sus sus geldi tipini öptüğüm demektir bu. Herkes farklı bir konudan bahsetmeye çalışsa da artık bu konuda uzman olan yılan olayı anlamıştır. Zaten bir işe yaramadığı sadece laf taşıdığı için çalıştırıldığını hepimiz biliyor!

10-İstifa edeceğimciler
yoruldum patron

İşte geldik ofis ortamlarının zirvesine. Bu arkadaşımız bütün haksızlıklara uğradığını, işin zaten kötü olduğunu söyler durur. Her zaman hedef odur. Bütün şirket ona iş yaptırmak için kurulmuştur. Daha fazla buna tahammül edemeyecek gelecek hafta istifa edecektir. Hayır pek aldanmayın. O şirketten siz gideceksiniz, istifa edeceğimci arkadaş oradan emekli olacak.