İnternette yapmamanız gereken 10 şey

İnternette dikkatli olmakta fayda var. Bazen kendiniz için bazen çevrenizdekiler için. Daha başarılı bir internet kullanımı için yapmamanız gereken şeyler:

1- Başkalarının hayat yorumlarına çok kafayı takmayın.

facebook yorumları

Kişiler zaman zaman olumsuz yaşadıkları şeylerden etkilenip kendilerini rahatlatmak için internete bir şeyler yazarlar. Ancak o durumu atlattıkları zaman o şeyleri unuturlar. Siz okuyup bunlara takarsanız hayatınız olumsuz etkilenebilir.

2- Tröllerle kapışmaya çalışmayın.

troll

Sizin hakkınızda bir şeyler yazsa bile onlara karşı koymaya ve kendinizi anlatmaya çalışmayın. Aslında bunu yaptığınız zaman tuzağa çekilmiş olursunuz. Bunu yaparak da kendinizi hiçbir  zaman kanıtlayamazsınız.

3-Bunları paylaşmayın:

Kimse sağlıklı yaşam için ne yenmesi gerektiğini sizin anasayfanızdan öğrenecek değil. Tabii uzmanlık alanınız bu değilse. İsteyen kişiler zaten bunları arayarak çok rahat buluyor.

Şiddet görmüş hayvanlar. Bunlar zaten hepimizin onaylamadığı şeyler. Emin olun arkadaşlarınız da böyle şeylere zaten karşı. Ancak bu şekilde onlara korkutucu görüntüler sunuyorsunuz. Ve hayvanlarını korkunç bir şekilde düşünebiliyorlar.

Kimse sizin bir oyunda açtığınız bir özelliği görmek istemiyor!

4- Oyun daveti göndermeyin.

facebook oyun bildirimi

Evet birisi oyun meraklısıysa zaten kendini belli ediyor. Ve mesajlaşarak o arkadaşınızla kaynaşabilirsiniz. İsterseniz sonra davetinizi yine atın. Ama tüm arkadaşlarınızı oyuna davet etmeyin. Sonra kişi meraklanıyor. Belki sevdiğinden bir yorum gelmiştir diyor. Ve sonra bir bakıyor sizin oyun davetiniz. Kulaklarda çınlama duyarsanız şaşırmayın.

5- Buna tıklamayın.

para kazan

Bu adam o kadar parayı sizi kandırarak kazanma hedefinde.

6- Sizi ters geleceğini düşündüğünüz şeyleri okumaktan sakınmayın.

Çünkü sizin o düşüncelerden sakınmanız sizin haklı olduğunuz anlamına gelmez

 

7- Kendinize teşhis koymayın.

doktorlar_dizi

Bu sizi kendi kendinizi dinlemeye itebilir. Bırakın bunu sizin yerinize doktorlar yapsın.

8- Eski sevgilinizi stalk’lamayın.

stalker

Adı üstünde artık eskidir. Değerli vaktinizi film izleyerek bile değerlendirseniz karlı çıkarsınız.

9- Kimseye beni Google’la demeyin. Her zaman aşağıdaki sonuç çıkmayabilir.

googleda kendini aramak

Google’da hiç ummadığınız bir fotoğrafınızla karşılaşabilirler. Veya sizden başka aynı isimi taşıyan adaşlarınızın rezillikleri üzerinize kalabilir.

10- Aile büyükleriyle yorumlarda tartışmayın.

sus kız birgül