Instagram Pozlarıyla Yalanı Ortaya Çıkan Güzel Polisin İlginç Hikayesi

Yıllık 45 bin pound alan polis memuru Leanne Carr, yaşadığı iş stresinden dolayı 1 senelik izne ayrıldı. Leanne, Tayland’tan Kıbrıs’a kadar gittiği her seyahatten iddialı fotoğraf paylaşınca Instagramda fenomen oldu…

İngiltere’nin Lincolnshire Polis Merkezinde çalışan çavuş Leanne Carr, bir suistimal soruşturması yürütülürken stresle karşı karşıya kaldı ve iyi değilim diyerek izne ayrıldı.

Yoğun stres ve çalışma temposundan bitkin düşen Leanne Carr, kendini 1 senelik uzun bir seyahate adamaya karar verdi.

Cape Town’dan; Tayland’a dünyayı dolaşan Leanne Carr, her anını Instagram’dan paylaşmaya başladı ve kısa sürede fenomen haline geldi.

Sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflarıyla herkesi şaşkına çeviren Leanne Carr’ın herkesi kandırdığı iddia edildi.

7 ay boyunca işine dönmeyen Carr’ın arkadaşları, 33 yaşındaki kadını hasta zannediyordu.

Ancak gerçek, bir meslektaşının Carr’ın sosyal medya hesabındaki hareketliliği fark etmesiyle ortaya çıktı.

Ocak ayından işinin başına dönen arkadaşının sosyal medya hesabına bakan bir polis, kadının lüks tatillere çıktığını gördü.

Durumu üst birimlere bildiren polis, hastalık nedeniyle izne çıkan iş arkadaşının yalan söylediğini iddia etti.

Olayın İngiliz basınında yer almasının ardından Lincolnshire polis sözcüsü açıklamada bulundu. Hastalık izni alan çalışanlarının tatile çıkmasında bir engel olmadığını söyleyen sözcü, konuyla ilgili soruşturmanın yapıldığını söyledi.

Carr’ın ismini vermek istemeyen meslektaşlarından biri, yaptığı açıklamada, “Leanne, herkesi yalan söyledi. Tayland’a ya da Avusturya Alpleri’nde tatil yaparken hiç de stresli ve hasta görünmüyordu” dedi.