Instagram Alışveriş Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Global çağda gelişen sanal dünya birçok yenilikler ve kolaylıklar sunmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle artık sosyal medya hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Sosyal medya denince akla gelen ilk uygulama Instagram’dır. Birçok avantaj sunan Instagram nedir, nasıl oluşmuştur? Bu sosyal medya uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran en belirgin özellikler nelerdir? Peki, bu uygulama üzerinden alışveriş yapmak mümkün mü? Instagram’ın alışveriş yapma özelliği nasıl kullanılır?

Instagram nedir?
Sosyal medya hesapları arasında en gelişmiş özelliklere sahip; fotoğraf ve video paylaşılabilen, insanların birbirlerini takip edebildiği bir mecradır. Dünya üzerinde milyonlarca insanın kullandığı popüler bir uygulamadır.

Instagram’ı Diğer Sosyal Medya Uygulamalarından Ayıran Özellikler
Dünyada oldukça yaygın olan sanal dünya birçok eve, iş yerine hatta ceplere de girmeyi başarmış, neredeyse sosyal medya hesabı olmayan kişi sayısı oldukça azalmıştır. Yaşam alanları, alışveriş merkezleri, oyun alanları sanal dünyaya taşınmış sosyal medya sayesinde bir tık kadar yakınlaşmıştır. Peki, Instagram’ı diğer sosyal medya uygulamalarından ayıran en belirgin özellikler nelerdir?

Bu özellikler şöyle sıralanabilir;

• Kesintisiz iletişim sağlar.
• Birçok çeşidi ve alternatifleri karşılaştırabilmektedir.
• İndirilen mobil cihaza uyumludur.
• Sunduğu güncellemelerle çağı sürekli takip etmenizi sağlar.
• Gelişmiş uygulamasıyla birçok seçenek tanır.
• Gelişmiş birden fazla çözüm sunar.
• Güvenilir alışveriş yapmanızı sağlar.
• Bilgileriniz gizli ve güvende tutulur.
• Hesabınızı isteğinize bağlı olarak gizli veya herkese açık olarak kullanabilirsiniz.
• Birçok alışveriş sitesine kolaylıkla ulaşabilir, sayfalarını takip edebilirsiniz.
• Aynı ürün hakkında birden fazla siteyi gezebilir, bilgi alabilirsiniz.
• Mobil veri kullanımında veri tasarrufu özelliğini kullanarak daha az internetinizin kontrolünü sağlayabilirsiniz.
• Paylaşacağınız video veya fotoğraflarda Instagram’ın size sunduğu filtrelerle daha da güzelleştirebilirsiniz.

Instagram Üzerinden Alışveriş Yapmak Mümkün Mü?
Artık sosyal medya mecraları birer alışveriş merkezine dönmüş, farklı ve geniş bir alışveriş yelpazesine sahip olmuştur. İnsanlar alışverişe gitmek zorunda kalmamış, aksine mağazalar, merkezler insanların parmak uçlarına kadar gelmiştir. Bu avantajı sağlayanlardan biri de gelişmiş iletişim ağına sahip Instagram uygulamasıdır. Instagram’da kendi uygulaması üzerinden hesap açanlara geniş bir alışveriş imkânı sunmaktadır. Peki, Instagram üzerinden alışveriş yapma özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

Instagram Alışveriş Yapma Özelliği Nedir?

Instagram dünya genelinde kullanılmaktadır. Dolayısıyla insanlar dünyayla iletişim halindedir. Birçok pratikliği sağlayan Instagram kolayca alışveriş yapabilmeyi de sağlamaktadır. Peki, bu alışveriş özelliği nedir? Instagram kullanıcılarına yeni bir özellik olarak alışveriş yapma özelliğini aktifleştirmiştir. Bu özellik çeşitli firma ve kuruluşların Instagram kullanıcılarına ürün ve hizmetlerinin, görsel, videolu çekimlerini sunması için kolaylık sağlamaktadır. Kullanıcılar tercih ettikleri firmaların resmi hesaplarından ürünlerini kolaylıkla inceleyebilmektedir.

Instagram’ın Alışveriş Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça kolay olan Instagram’ın kullanımı da oldukça basittir. Alışveriş yapma özelliğini kullanmak için belli adımlar vardır ve bunları sırasıyla uygulamak yeterlidir.
Öncelikle mobil cihaza indirilen Instagram’ın gösterilen adımları uygulayarak kurulumunu yapınız. Öncelikle oluşturduğunuz hesabın ayarlar kısmından işletme seçeneğini tıklayınız. Karşınıza alışveriş butonu çıkacaktır.
Bu seçeneğe basarak alışveriş yapma özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Önemli bir detay da alışveriş yapama özelliğinden faydalanabilmek için şahsınıza ait onaylanmış bir işletme hesabınızın olması gerekmektedir.
Kaynak: Crovu