İnsanların Yediğine İnanamayacağınız 7 Hayvan Ürünü

Hayvan ürünü denildiğinde güzel güzel aklınıza  et, süt vs geliyorsa çok iyimsersiniz. İnsanlar dünyanın parasını bu ilginç hayvan ürünlerini yemek için ödüyor.

1- Fil Dışkısı

fil

 

Tayland’da bulunan bir firma fil dışkılarının katkı maddesi olarak kullanıldığı bir kahve üretiyor. Hem de bu kahvenin tek kupası 50 dolar. Peki neden mi bu kadar pahalı? Firma bunu hayvan sindirimiyle doğal bir şekilde elde ettiğini söyleyerek insanlara satıyor, haksız da değil.

2- Kuş Göğsü

kuş göğsü

Çin’de pudingden çorbaya kadar çoğu yemekte özellikle mağaralarda yaşamış kuşların göğsü kullanılıyor.

3- Deniz Kirpisinin Hayaları

deniz kirpisi

Uni olarak tüm dünyada servis edile bu sushi (suşi) çeşidi, deniz kirpisinin hayalarından yapılıyor.

4- Eşek Peyniri

eşek peyniri

Eşek sütü diye bir şey duymuşsunuzdur, içtiğinizi sanmıyorum. Ama ondan yapılan peynirin kilosuna 1000 dolara yakın bir para ödendiğini duymak sizi çok edecektir.

5- Balık Spermi

balık spermi

 

Bu Japonlar ne yiyor ne içiyor diye merak edenler artık aydınlandı sanırım. Afrodizyak etkisi yarattığını düşündükleri balık spermini de çok seviyorlar.

6- Salyangoz Yumurtaları

Salyangoz yumurtası

Havyar olarak da bilinen salyangoz yumurtaları, Fransızlar tarafından keşfedilip yemek olarak sunulduktan sonra bizler için balık yumurtası olarak ünlense de salyangoz durumu var.

7- Billur – Koç Yumurtası

Koç Yumurtası

 

Sonuncusu tanıdık olsun istedik. Billur adı da verilen koç yumurtası yani koçun yumurtalıkları Türkiye’de oldukça meşhur. Ne diyelim afiyet olsun.