İlk Buluşmada Asla Yapmamamız Gereken 10 Şey

Flörtünüz ya da konuştuğunuz insanla yaşayacağınız en önemli aşamalardan biri, ilk buluşma. Kimi zaman gereksiz heyecan yaratan, önceki geceden karnımıza ağrılar sokan ilk buluşmamızın son buluşma olmasını istemiyorsak dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.

  1. Öncelikle doğal olun arkadaşlar 🙂 Doğal olun derken en yakın arkadaşınızın yanında olduğunuz gibi sayko olun demiyorum, normalde nasılsanız öyle olun işte. Karşınızda Monaco prensi/prensesi yok. Belki çok hoşlanıyor olabilirsiniz ama fazla heyecan her şeyi batırır. Bırakın sizi olduğunuz gibi sevsin.
  2. Konuşma aralarında tarafların içten içe gerildiği sessizliklerin olması çok normal. İlk kez buluşmuşsunuz bıdı bıdı konuşacak pek bir şeyiniz yok elbette. Bu ölüm sessizliğinin yaşandığı anlarda fazla gerilmeyin, sırf sessizliği bozmak adına da boş boş konuşmayın. Karşınızdaki insanı tanımak hatta biraz çözümleyebilmek adına ona karakteristik sorular sorabilirsiniz fakat TC kimlik numarasını ya da annesinin kızlık soyadını sormanın bir anlamı yok. 
  3. İlk buluşmada telefonunuzu mümkünse sessize alın ya da cebinize/çantanıza atın. Telefonla uğraşarak karşınızdaki insanı bekletip, sıkmayın. Ne kadar ayıp. Hem bu kafada soru işareti bırakır hatta belki biraz karşınızdaki insanın size olan güvenini de kırabilir.
  4. Kızlar sözüm size lütfen ilk buluşmaya en dikkat çekici kıyafetlerinizle ya da abiyeyle falan gidip de kendinizi rezil etmeyin. Birde ilk buluşmada, gelinin kız kardeşi makyajını lütfen yapmayın. Ne kadar duru, zarif hatta sade olursanız o kadar iyi bir izlenim vermiş olursunuz. Beyler siz de lütfen takım elbiseyle falan buluşmaya gitmeye kalkmayın. Salaş olun, rahat olun ya. Neden buluşmaya ciddiyet sokup, ortamı geriyorsunuz? 
  5. Maç sonrası yorumcusu gibi karşınızdakinin sözünü kesip durmayın. Nefes almadan, soluksuz konuşmaya çalışıp ilk buluşmada rahmetli olmayın. Her şeye muhalefet olup, atmosferi siyaset meydanına çevirmeyin. Karşınızdakinin fikirlerine saygı duyun, sadece fikrinizi belirtin, inat etmeyin.
  6. Karşınızdakini etkilemek adına stratejisel ilerlemeye çalışmayın. Boş kelime oyunları, dikkat çekme ya da kıskandırma çabalarına da girmeyin. Karşınızdaki insanın biraz olsun zekasını kullanabilmesi sizin oyunlarınızı anlaması için yeterli olacaktır, rezil olmayın. Taktik maktik yok bam bam bam.
  7. Sakın buluşmada eski sevgilinizden, eski ilişkinizden, flörtlerinizden bahsedip kaçırmayın gül gibi kızı/çocuğu. İlk buluşmada eski sevgiliyi anan taraf kadar itici bir şey yok. Oldu olacak rakı da koyun, dertleşin tam olsun. 
  8. Yeni tanıştığınız insanın karşısında yemeğe saldırıp, hunharca yemeyin. Karşınızdaki insan kibar, narin olabilir ve onu daha ilk buluşmada korkutmanıza gerek yok.
  9. Kızlar özellikle size sözlüyorum, ilk buluşmadan evlilik, çoluk çocuk konuşup erkeği sıkmayın. Meraklısıymış gibi davranıp göz korkutmayın. Bekleyin bunları konuşmanın da zamanı gelir inşallah ama şuan çok erken. 
  10. Beyler sizde ilk buluşmadan hayvanlık yapmayın, düzgün konuşun. Bırakın artık şu ıssız adam, kaybedenler kulübü ayaklarını.