Hobbit Evinde Yaşayan Adamın Robinson’u Andıran İlginç Hikayesi

Hobbitlerin ufak ama yeşillikler arasındaki evleri hayal dünyamızın bile ötesinde bir güzellik gibi değil mi? Bu adam kendi harikalar diyarını bir Hobbit evi yaparak inşa etmiş.

Hobbit evi

Dan Price‘ın inşa ettiği bu Hobbit evi yer altına doğru büyüyor. Minik görünse de evin içine tüm teknolojik aletleri sokmayı başarmış. Yani bu evde teknolojiden uzak yaşama gibi bir dertle kalmıyor. Onu burayı inşa etmeye iten neden HAYATIN UCUZ OLMASI.

hobbit evinde yaşamak

Spor için bir salona gitse aylık 100-500$ arası bir ücret ödemek zorunda ama o burada o işi doğal yollarla çözmüş.

spor

Seyahat için ayarladığı araç ise tek kelimeyle HARİKA. Böylece daima zinde kalıyor ve otobüs, trafik stresi de çekmiyor.

hobbit yerinde yaşayan adam

Yemekleri nasıl yapıyor? Binlerce lira verip mutfak dolabı almamış, diyelim.

Dan Price

Çamaşırları nasıl yıkıyor, tabii ki nehirde!

çamaşır yıkama

Kaçış hikayelerini bizler de bayıla bayıla okuyoruz ama bu hikayede sadece hayattan kaçma amacı olan değil gerçekten ucuz yaşamak isteyen bir adamın hikayesini yayınladık. Belki İzlanda, Norveç gibi ülkelere kaçma hayaliniz var ama akrabalarınızın yaşadığı köyler de oralardan farklı değil. Mesele gittiğiniz yerdeki güzellikleri görmede.  Çok da büyük olmayan bu alanda dostumuz Price, kendi hayatının Robinson’u olmuş.

E bu adam PARAYI NEREDEN KAZANIYOR? Yaşadıklarını kitaplarda anlatıyor ve buradan gelen parayla hayatını devam ettiriyor 🙂

hobbit-hole