HBO, Game of Thrones Hikayelerinin Devam Etmesi İçin George R.R. Martin’i İkna Etmeye Çalışıyor

Fenomen dizi Game of Thrones adım adım büyük finale doğru ilerliyor. Alınan ödüllerden ve elde edilen başarılardan son derece memnun olan HBO kanalı ise kasasını ağzına kadar dolduran seriyi bir şekilde sürdürmek istiyor.

got

Game of Thrones serisini spin-off olarak sürdürmek isteyen HBO bir türlü yazarlar ile anlaşma sağlayamıyordu. Kitap serisinin ve dizinin yazarı olan George R.R. Martin spin-off konusunda yapılan ısrarlara ”Önümüzde bitirmemiz gereken bir dizi ve iki kitap var. Şu anda bunun dışında çıkan bütün haberler tamamen birer iddiadan ibaret. Sadece önümüzdeki işlere odaklanmamız gerekiyor.” cevabını vererek bu konudaki olumsuz tutumunu koymuştu.

george-rr-martin

Tam her şey bitti derken HBO yaptığı iyimser açıklama ile Game of Thrones severlerin yüzünü güldürdü. HBO program başkanı Casey Bloys yaptığı açıklamada  ”Evet resmi olarak böyle bir şey yapmak için yapımcılarla görüşmeye başladık. Ancak henüz görüşmelerimizin daha başındayız. Biz dizinin spin-off’unu yapmak istiyoruz ancak iş sadece bizde bitmiyor. Görüşmeler sonuçlanmadan kesin olacak diyemeyiz.” ifadelerini kullandı ve dizinin hayranlarına bir nebze de olsa umut aşılamayı başardı.

got1

Umuyoruz ki  George R.R. Martin spin-off konusunda HBO ile anlaşır ve biz de birkaç sezon daha farklı hikayelerle Game of Thrones izlemeye devam ederiz.