Hepimizin Hayatına Giren 10 Çılgın Dans

Popüler kültürle birlikte hayatımıza iyi veya kötü bir çok dans çeşidi girdi. Bazılarını çok severken bazıları bitsin diye yalvardık. İşte herkesin hatırlayacağı, içini kıpırdatan bazen de içini sıkan 10 çılgın dans:

1- Honki Ponki Torino

Faruk K. efsanesinin hayatımıza soktuğu eşsiz dansı ve şarkısı hayatımızı bir dönem domino etti. Şimdi bu sözleri tekrarlayın:
Honki ponki toni nok
Çalona bimbo bori rok
Muşi muşi hubobo kozi zok
Çiki çiki şayne tiki tak tok

2- Macarena

macarena

 

TV programlarının ve Levent Kırca skeçlerinin vazgeçilmez dansını hepimiz az denemedik.

3- Piramit Dansı

Mısırlı prenseslerle oryantalin arasında kalan bu dans ortamların en kolay dansıdır. Her zaman gülme garantili.

4- The Harlem Shake

harlem-shake

Çok yakın süre içinde gündemi sarsan dans ofis ve arkadaş gruplarının eğlenceli videolar çekmesine sebep oldu. At kafanız varsa hala deneyebilirsiniz.

5- The Gangnam Style

gangnam

PSY’ın rekorları alt üst etmesine yarayan parça ve dans bir virüs gibi yayıldı. Çoluk çocuk herkesin yapmaya çalıştığı dansın ortadan azalarak kalkması tarafımızca sevinçli karşılandı.

6-The U Can’t Touch This

Melodisinin aklımızdan gitmesi mümkün değil. Dokundur olarak da Grup Vitamin tarafından yorumlanan şarkı ister istemez dans etmenize sebep oluyor.

7- Apaçi Dansı

Evlerden ırak dediğimiz apaçilerin özellikle Kızılay üst geçitlerinde yaptığı performansları hepimiz izledik. İstanbul’da da Şanzelize kafenin kapanması biraz dansı sekteye uğratsa da gücünden bir şey kaybetmedi.

8- Kolbastı

kolbasti

Flash TV’de gün boyu halayın yerini alma başarısı gösteren kolbastı şükür kaybolmaya başladı. Horon bir sağa bir sola atlayarak yapılan dansı Serena Williams bile yapmış görünüyor.

9- The Thriller

Michael Jackson’dan yadigar kalan dans her sene yapılan organizasyonlarla tekrar tekrar anılıyor. Hiç unutulmasın.

10- Yılan Dansı

Fatih Ürek’in hayatımıza soktuğu dans, kola yılan şekli verip, sokma girişimleri yapar gibi hareket ettirdiğimiz ve aynı zamanda tısss sesi çıkardığımız bir çağrı gibi.