Hayatı Kolaylaştırmak İsteyen İnsanların Göz Ardı Etmemesi Gereken 10 Husus

Hayatınızı daha kolay ve rahat bir hale getirmek aslında çok basit. Tek yapmanız gereken birkaç dakika konsantre olmak ve sizinle paylaştığımız önerileri dikkatlice okumak.

İşte Hayatı Kolaylaştırmak İsteyen İnsanların Göz Ardı Etmemesi Gereken 10 Husus;

1# Akne Oluşumu

Akne oluşumundan kaçınmak için duş alırken suyu sıcaktan soğuğa çevirmeniz yeterlidir. Soğuk su, gözeneklerin kapanmasını sağlayarak akne oluşumunun önüne geçecektir.

2# Boğaz Kaşıntısı

Boğaz kaşıntısından kurtulmak için kulağınızı kaşımanız yeterlidir. Bu küçük numara boğazınızdaki kaşıntıyı geçirecektir.

3# Sivrisinek Isırığı

Sivrisineğin ısırdığı bölgeyi kaşımaktan bitap düşmenize rağmen bir türlü kaşımaktan vazgeçemiyorsanız, tek yapmanız gereken bölgeye deodorant sıkmaktır.

4# Migren Ağrısı

Migren atağının başladığı anda ellerinizi soğuk suya sokup, soğuk ellerinizle kafanızı esnetmeye başlatın. Bu küçük numara baş ağrınızı azaltacaktır.

5# Baş Dönmesi

Yatmanıza rağmen baş dönmeniz bir türlü geçmiyorsa, tek yapmanız gereken bir ayağınızla yere basmaktır. Beyin bu küçük numarayla aldanacak ve baş dönmeniz kısa sürede geçecektir.

6# Sürekli Uykulu Hissetme Hali

Kendinizi sürekli olarak uykulu olarak hissediyorsanız, tek yapmanız gereken nefesinizi olabildiğince tutmak ve geri vermektir.

7# Ezber Yapmak

Ezber yapmak istediğiniz metni uykudan önce birkaç kez okuyun. Sabah uyandığınızda daha iyi hatırladığınızı fark edeceksiniz.

8# Yiyecek Kullanımı

Taze yiyecekleri üzerine son kullanma tarihlerini yazdığınız kağıtlarla birlikte yerleştirin. Bu şekilde öncelikle son kullanma tarihi yaklaşan ürünleri yer ve bayat ürünleri yemekten kurtulursunuz.

9# Ayakkabı Arayışı

Ayakkabılarını kutularıyla birlikte muhafaza edin ve aynı marka ayakkabıların üzerine küçük notlar alın. Bu küçük numara ayakkabılığınızdaki karmaşadan ve vakit kaybından sizi kurtaracaktır.

10# “Hayır” Demek

Ve önemlisi insanlara “hayır” demeyi öğrenin. Böylelikle kendiniz olur ve başkalarının hayatını yaşamak zorunda kalmazsınız.