Güzellik Standartlarının Aslında Farklı Olabileceğini Kanıtlayan 13 Ünlü

Birçoğumuz, başarılı olmak için mükemmel bir görüntüye sahip olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Ancak bu durumun aksini kanıtlayan bir sürü yıldız var. İşte güzellik kavramının ne denli farklı olabileceğini ortaya koyan 13 ünlü;

1# Vincent Cassel

Doğanın kendisine vermediği mükemmel görünüşü kötü adam canlandırma kabiliyeti ve karizmasıyla birleştiren Fransız yıldız, bu imajıyla kadınların cezbetmeye devam ediyor.

2# Hugh Laurie

Hugh Laurie, yakışıklı olmaktan çok uzak olduğunu ve oyuncuların nasıl göründüklerine çok fazla dikkat edilmemesi gerektiğini düşünüyor. Laurie oyunculuğu ve karizmasıyla izleyenleri büyülemeyi sürdürüyor.


3# Benedict Cumberbatch

Yüzünün sert, açısal farklılıklar içeren ve sinirsel olarak tanımlayan Cumberbatch “Öncelikle dışarıda bırakılacağımdan korktum ama zamanla şu an bulunduğum yerin ancak beceri ile hak edilebileceğini fark ettim. Bana ipucunu verenlere teşekkür ediyorum çünkü sıkı çalışmaya başladım ve sonunda başarı geldi!” sözleriyle görünüşün aslında çok da önemli olmadığını ifade ediyor.

4# Björk

“Ben sadece bıkkın olduğumda kendimi sevmiyorum.Eğer biri çirkin biri diğeri de bitkin olmak üzere iki resim gösteriyorsanız, yalnızca sonuncusu için endişe edeceğim”

5# Cate Blanchett

Elf diyarının güzeline okul yıllarında büyük ağzı ve küçük gözleri için kendisine “bayram çadırı” ve “kurbağa” isimleri takılmasına rağmen hiç bir zaman yılmadı.

“Yıllar geçtikçe kendim ve bakışlarım hakkında çok fazla düşünmeyi bıraktım. Yaşlanma, gelişimimizin doğal ve büyüleyici bir parçası. ”

6# Hilary Swank

Ünlü aktris, en iyi rollerinin çok fazla bir kadınlık içermediği ile ilgili şakalar yapmaya devam ediyor.”16 yaşındaydım ve itiraf edeceğim o sıralar bir kız değil, bir çocuk değil, genç bir kadın gibi davranmak benim için oldukça zordu. Başarıya ulaşmak için onlar gibi görünmeli ve hareket etmeliydim. Başarıya ulaştım, ancak bu beni her zaman endişelendirdi. ”

7# Eva Green

Eva bugüne kadar kabul edilen güzellik kriterlerin hiçbir zaman uymadı ancak kendine özgü görünüşü ve yeteneği ile başarılı oldu. Eva bu duruma ile ilgili olarak İngiliz InStyle dergisine “Los Angelas’ta kendimi çirkin ördek gibi hissediyordum, Venüs’ten ya da başka bir yerden gelmiş gibiydim” ifadelerini kullanmıştı.

8# Daniel Craig

Daniel Craig’in yeni James Bond olduğu zamanlarda ortaya çıkan eleştiriler hala akıllarda. Ancak Craig, üstün oyunculuk performansıyla tarihin en yüksek olan Bond karakteri olmayı başardı.

9# Chloë Stevens Sevigny

Kids filmindeki Jennie rolüyle hafızalara kazınan Chloe “Ben klasik bir güzel değilim ve bence kızlar mükemmel olmaya çalışmamalı” ifadeleriyle güzellik olgusuna karşı olan duruşunu sergilemişti.

10# Javier Bardem

İlginç bakışları ve başarılı oyunculuğu ile her zaman gündemde olan Bardem “Kendimi bir dergi kapağında gördüğümde, dünyanın delirdiğinin fark ettim” ifadesiyle kendi görünüşünü eleştirmekten geri kalmıyor.

11# Sarah Jessica Parker

Sarah kendisini güzel olarak kabul etmese de her zaman özgüvenli ve başarılı olmaya devam ediyor.
“Yaşıma uygun giyinmeye çalışıyorum. Fiziksel görünüşüm hakkında oldukça gerçekçiyim. Fiziksel görünüşüm hakkında endişelerim olsa çok kötü hissederdim. Ancak bunun yerine kocam ve çocuklarımın sağlığı hakkında endişelenmeyi tercih ediyorum.”

12# Tilda Swinton

“Ben her zaman iyi görünmediğimi biliyordum ve bu çok büyük bir avantajdı. Bütün güzel arkadaşlarım bir noktaya bakmaya başladılar ve ben sadece seks hakkında konuşmuyordum. Onlar güzel olmak için aynı şekilde baskı altında kalırken ben hep rahattım.”

13# Tim Roth

Tim, görünüşüyle ​​ilgili her zaman ironiktir; “Ben çok ahmakça görünüyorum” ya da “Kabul edelim ki Brad Pitt değilim” der.

 

Kaynak: brightside.me