Güzel Haber: Bakırköy’de Halkın Üzerine Araba Süren Kişi Tutuklandı

Aslında pek böyle haberlere girmiyoruz ama önce iki kişiyi tüfekle yaralayıp ceza almamış olması, geçen sene de bir kişiyi bıçaklamış olması yetmezmiş gibi; Bakırköy’de önce kız arkadaşını döven sonra ona tepki gösteren halkın üzerine araba sürüp 6 kişinin yaralanmasına sebep olan bir cani var.

Bu serbest kalmalarının nedeni ise babasının cumhuriyet savcısı, annesinin ise hakim olması…

En son olay basında yer alınca bu sefer işin seyri değişti.

Savcılıktan güzel haber geldi

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Bakırköy’de aracını yayaların üzerine sürerek 6 kişi yaralayan Görkem Sertaç Göçmen’in tutuklanmasıyla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi: “Bir alışveriş merkezinin önündeki caddede özel aracı içerisinde kız arkadaşını darp etmesi ve bunu gören vatandaşların olaya müdahale etmek istemesi nedeniyle şüpheli Görkem Sertaç Göçmen, vatandaşlarla kavga etmiş daha sonra cadde ve kaldırımda bulunan yoğun kalabalık şeklindeki vatandaşların üzerine hızla aracını sürmüş ve olay yerinden kaçmıştır. Kısa bir süre sonra şüphelinin aracı ile tekrar olay yerine geldiğini gören vatandaşlar yoğun tepki göstermiş, şüpheli derhal gözaltına alınmıştır. Olay nedeniyle ikisinin vücudunda kemik kırıkları oluşacak şekilde toplam altı vatandaşımız ve şüphelinin aracındaki mağdur yaralanmıştır. Şüphelinin kanında yapılan incelemede alkol tespit edilmiştir. Şüpheli hakkında adam öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama, trafik güvenliğinin tehlikeye sokma ve mala zarar verme suçlarından soruşturma başlatılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından şüphelinin sevk edildiği Bakırköy Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kasten öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklanmasına karar verilmiştir”