Gözlük Kullanan İnsanların Hayatını Kolaylaştıracak 8 Enfes Bilgi

Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle gözlük kullanmak zorunda kalan insanların yaşadığı çeşitli sorunları giderecek muhteşem bilgiler ile karşınızdayız.

1# Karanlıkta gözlük bulmak

Gözlük kılıfınıza uygulayacağınız parlak bir boya karanlıkta gözlüğünüzü bulmanızı kolaylaştıracaktır.

2# Gözlük camlarını temizlemek

Gözlük camlarını temizlemek için en uygun bez çeşidi mikrofiber olanlardır. Camları çizmeyen ve kir birikmesini engelleyen mikrofiber bezler yerine gömlek ya da tshirt kenarları tercih edilmemelidir.

3# Gözlük yerine kullanılacak alternatif: Akıllı telefon

Gözlüğünüzü kısa süreli olarak bulamadığınız zamanlarda akıllı telefonunuzdan yardım alabilirsiniz.

4# Gözlükleri yıkamak

Bulaşık deterjanı gözlüklerin yıkanması için muhteşem bir araçtır. Alkol, sirke, amonyak veya çamaşır suyu içeren temizleyiciler gözlüğün kaplamasına zarar verdiği için kullanılmamalıdır.

5# Gözlüklerin buğulanması

Gözlük kullananların en büyük sorunu hiç kuşkusuz buğulanmadır. Buğulanmanın önüne geçmek için dışarı çıkmadan önce camlara kalıp veya sıvı sabun uygulanmalıdır.

6# Gözlükleri kafaya takmak

Gözlükler saç bandı ya da taç değildir. Bu tarzda kullanılan gözlükler zamanla genişlemeye ve kafanızdan düşmeye başlayacaktır. Gözlüğünüzü kısa süreli çıkarmanızın gerektiği durumlarda kafanıza takmanız değil, çıkarıp korunaklı bir yere koymanız gerekmektedir.

7# Kısa süreli gözlük onarımı

Gözlüğünüzün vidalarını kaybettiğiniz durumlarda, bir kürdanı geçici süreyle bu amaç için kullanabilirsiniz.

8# Geniş ya da dar kulaklar için gözlük kullanımı

Gözlüğünüz bir türlü suratınıza oturmuyorsa, gözlüğün plastik uçlarını sıcak suda yumuşatan kadar beklettikten sonra kafanıza göre ayarlayabilirsiniz.

brightside.me