Özgür Basına Darbe! Goriller Gazetecilere Saldırıp Fotoğraf Makinelerini Kırdılar

Özgür basını susturmaya yönelik bir engelleme de gorillerden geldi. 46 yaşındaki ünlü fotoğrafçı yuvasına girildiğini zanneden gümüşsırt gorillerinin saldırısına uğradı. Bambu ağaçlarını yeme işini abartan erkek goril muhtemelen burada bulunan “Bamboo”ların kafa yaptığından haberdar değil olacak ki sarhoş olup ünlü fotoğrafçı Christophe Courteau ve ekibine dalmış. Yumruk da atmış altına alıp dövmüş de resmen.

Gorillaz

Olay Rwanda’da bulunan Volkan Ulusal Parkı’nda gerçekleşen gerçek bir olay bu arada geyik haber kategorimizde olmasına bakmayın. 250 kg ağırlıkta olan Akarevuro isimli goril hayatlarının görüntülenmesinden rahatsız olacak ki. Fotoğrafçıya önce gidin burda diye bir bakış atmış.

Goril

 

Dayağın geleceğini bilen fotoğrafçı ise yanındaki ekibe bu anı fotoğraflayın demiş. Sanki goril hakkında aleyhte kullanacak! Neyse bizim Goril dayanamamış ver o görüntüleri ver diye kameraya yapışmış.

Fotoğraf Makinelerimizi Kırdılar

Fotoğrafçı da olayı gorilin sarhoşluğuna bağlıyor 250 kg napayım zaten dizlerimin üzerindeydim kurtaramadım kendimi. Aslında kötü niyetim yoktu ama acımadı diye anlattı durumu.

dayak yiyen gazeteci

Bambulardan mı oldu bilinmez ama hastanelik etmiş adamı.