Google Çalışanlarının Maruz Kaldığı 3 Sağlıklı Beslenme Taktiği

Yemek yeme alışkanlıklarının arkasında görsel ve psikolojik etkenlerin de olduğunu bilen Google İnsan Kaynakları, çalışanların sağlıklı beslenmeleri için bazı ufak taktikler belirlemiş. Bu taktikler sayesinde çalışanlar o yiyeceklere uzanmayı akıllarına getirmiyorlar bile.  Ha bizim dürüm, döner aşkımıza bu google diyet taktikleri  bir çare olur mu bilemedik ama işte Google çalışanlarına özel ;

sağlıklı beslenme taktikleri

Google-diet

1- Salataların olduğu bölüm en çok görülen yere.

Yaptırdıkları araştırmalara göre insanlar yemek alırken ilk olarak neye ulaşabilirlerse onu alıyorlarmış. Bu nedenle girişe yakın bir yere salata barını koymuşlar.

2- Tabak boyutları küçüldü

Google bu işlemi yaparken 3 aşamalı olarak çalışmış, yavaş yavaş küçültmüş tabakları. Kimse farkına varmamış ha bunu bizde yapsa biz ne deriz? Bunlar iyice cimrileşmiş ama işte el oğlu düşündüğünden yapıyor.

3- Soda ve şekelerlemeleri ortadan kaldırdılar.

Google ile çalışanlar bilir hediye vs göndereceği zaman bunlar ilk olarak MMs şekerlerinden gönderir ama sanırım Canan Karatay ile görüşmüşler o da şekeri kesin demiş. Ayrıca tatlı ikram ettiklerinde de 3 seferde ısırılabilecek tatlıları tercih ediyorlar.
Soda yerine su koymuşlar tüm kafelere ve dinlenme yerlerine. Sodayı da arkalara saklamışlar. İyi de yapmışlar

Peki bu adamların çalışma ofisi nasıl? En Güzel Ofisler