Gönlümüzün Efendisi Peter Jackson’ın Yeni Projesi Belli Oldu

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerinin yönetmenliğini yaparak büyük bir üne kavuşan ve hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Yeni Zelandalı yönetmen Peter Jackson‘ın yeni projesi netlik kazandı.

hobbit

2014 yılında gösterime giren Hobbit: Beş Ordunun Savaşı filminden bu yana inzivaya çekilen usta yönetmenin yeni filminin Philip Reeve tarafından kaleme alınan 4 kitaplık bilim-kurgu serisi Yürüyen Kentler(Mortal Engines) olduğu öğrenildi. Filmin senaryosunu yazmak için çalışmalara başlayan Jackson bu kez bir farklılık yaparak filmin yönetmenliğini üstlenmeyecek. Senaryosunu ve yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmeni olarak yakın çevresinden tercih yapacağı ifade edilen Peter Jackson’ın yönetmen koltuğunu Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerinde görsel efekt ekibinin başında bulunan Christian Rivers‘a emanet etmesi bekleniyor.

mortal_engines_by_philip_reeve_by_3_hares

Bilim-kurgu ve fantastik ögeler için Yürüyen Kentler serisinde uzak gelecekte yaşanan 60 Dakika Sonrası dünyanın yaşanmaz hale gelmesi ve bu olaylar sonrasında şehirlerin makinelere dönüştürülerek daha küçük şehirleri kaynak için kovalaması konu ediniliyor.

Peter Jackson tarafından senaryosu yazılan Yürüyen Kentler’in kitaplara uygun olarak seri halinde çekilmesi ve ilk filmin çekimlerine 2017’nin bahar aylarında Yeni Zelanda’da başlanması planlanıyor.