Giysi Sipariş Ettiler 24 Bin Ekstazi Hapı Geldi

İnternetten giysi sipariş eden çifti gelen uyuşturucu paketi şok etti Avusturyalı bir çift internet sitesinden alış veriş yaptı. Posta şirketi tarafından gelen paketi açınca ise gözlerine inanamadılar.

Avusturya’nın Linz kentinde yaşayan bir çift, Hollanda’ya ait bir intenet sitesinden kıyafet siparişi verdi. Gelen paketi açınca ise beklemedikleri bir sürprizle karşılaştılar. Siparişlerinin bulunduğu paketin içinden ayrıca piyasada değeri yaklaşık 500 bin euro civarı olduğu tespit edilen 24 bin 800 ekstazi hap vardı.

Hollanda medyasından edinilen bilgilere göre Avusturyalı çift önce posta şirketi tarafından gönderilen paketin içindeki birbirinden renkli blokların, ev dekorasyonu amacıyla kullanılan taşlar olduğuklarını düşündüler. Taşları inceleyen adam bunların taş olmadığını ve uyuşturucu haplar olduğunun anlayarak durumu polise bildirdiler. Polis tarafından haplar üzerinde yapılan inceleme sonunda, paketin içinde 24 bin 800 adet hap olduğu ve bu hapların piyasa değerinin yaklaşık 500 bin euro değerinde olduğu belirlendi. Narkotik ekipleri, uyuşturucu madde ile dolu paketin asıl alması gereken kişinin İskoçya’daki bir kişi olduğu belirlemesinin ardından Avusturya Ulusal Polisi harekete geçerek, İskoçya’da bulunan şahıs ile ilgili bir arama başlattı. Arama çalışmaları sonucunda adresi belirlenen şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> https://haberport.com/dunya/internetten-giysi-siparis-eden-cifti-gelen-uyusturucu-paketi-sok-etti-h17858.html

Haber Port