Genç Odası Takımları Nasıl Olmalı: Seçim Yapamayanlar İçin İşte Püf Noktaları

Gençlik farkedilmek ve türlü türlü yollarla kendini gösterebilmek ister. Söz söylemek ve kararlarının sonucunu tek başına göğüslemek ister. Küçük çocuğunuz için sizin tercihleriniz ön planda iken, evde bir genç olduğunda artık onun tercihleri ön plandadır. Hele söz konusu kendi odasıysa. Bir gencin odası aynı zamanda onun sığınağı ve kendini kabuğundan çıkardığı alan olduğundan fazlasıyla özen gösterilmeyi hak ediyor. Kendi zevklerine göre tasarlanmış, konforlu bir odalarının olması, bu dönemde yaratıcılıklarını da beslemesi açısından ekstra titizlik gerektiriyor. Çocukluktan gençliğe geçiş, artık tek başına bir birey olmanın daha çok hissedildiği bir dönem oluyor ve gençler için kendilerini bütünüyle yansıtan, kendi dünyalarını sergileyebilecekleri genç odası takımları ilgi odağı haline geliyor. Genç odası dekorasyonu dediğimizde ana damar genç odası takımları ile oluşturuluyor, bu nedenle doğru tercih yapmak için bilmeniz gerekenleri bu yazımızda topladık.

Bakalım içeride neler var neler?

Bir gencin odasına girip olması gereken ana unsurlara kabaca göz attığımızda yatak, gardırop ve çalışma masası görürüz. İsteğe göre şifonyer, komodin, ayna gibi eklemelerle bu odalar daha işlevsel hale getirilebilir. Genç, iç dünyasını yansıtan tablo veya posterlerle odasına hareket katabilir. Her insanın tarzı ve görmek istedikleri farklı olduğu için tek tip bir oda düzeninden bahsetmek pek doğru olmaz. Bu sebeple öncelikle odanın sahibi olan genç, genç odası takımları içerisinden isteklerini ve ihtiyaçlarını da hesaba katarak, kendisine uzun yıllar eşlik edecek kaliteli ve konforlu olanını seçmeye gayret etmeli, ardından nasıl dilerse öyle kullanma özgürlüğü gelmelidir.

Genç odası takımlarından en iyi verimi almak nasıl mümkün olur?
Genç odası takımları; yatak odası, çalışma odası ve oturma odasının tek odada birleştirilmiş hali gibidir. Gençler, eve geldiklerinde vaktinin çoğunu kendine özel ayrılmış bu yaşam alanında geçireceğinden oda, rahatça uyuyabilmesine, dinlenmesine ve çalışabilmesine imkan tanımalıdır. Yatak seçimi, önem sırasının başında gelir. Uzama sürecindeki gencin boyu zamanla değişeceği için yatağı mümkün olduğunca büyük seçilmelidir. Bazalı ya da çekmeceli yatak seçmek, ekstra depolama alanı ve yerden tasarruf demek olacağından sizin için cazip bir seçenektir. Bir de ergonomik ve sağlıklı malzemeden üretilmiş yatak olsun, değmeyin keyfine!

Sıra geldi gardroba…

Gençler çok çeşitli giyinmeyi sevdiğinden, bol raflı ve çekmeceli geniş gardrop seçerlerse rahat ederler. Genç odası takımları artık yetişkin dolapları gibi detaylı üretiliyor. Bu aynı zamanda dağınık olan odayı hızlıca toplamanın da en iyi yöntemi: Yaşasın dolabın içine tıkıştırmak! Komodin ve şifonyer de genç odası takımları için tercih edilebilir. Bunlar hem dekoratif ürünlerdir hem de kıyafetlerin ayrıştırılarak saklanması yönünde büyük kolaylık sağlarlar. Karyolanın yanına konacak şifonyerin üzerine lamba, kitap ve su gibi materyaller konulabilir. Tabii olarak eklenecek her ürünle genç odası fiyatları artış gösterecektir, bunu göz önünde bulundurarak bütçenize göre ekleme ve çıkarmalar yapabilirsiniz. Örneğin düşük maliyetli duvar rafları sade genç odası takımları için iyi bir tamamlayıcı olabilir. İsteğe göre kitaplık, isteğe göre fazla eşya toparlayıcı, isteğe göre aydınlatma kitlerinin sergilendiği dekoratif bir alana dönüşebilir.

Yaşam tarzı onu yansıtır!

Yaşam alanımızın iç dünyamız hakkında konuklarına bir fikir vermesini hepimiz isteriz. ‘İşte ben buyum!’ demenin dekorasyona yansıyan şekli budur. Gençler de içlerinden taşan enerjiyi bazen duvarlara aktarırlar, bazen mobilyaların yüzüne kendi mottolarını çizerek gösterirler. Şimdi ise, her biri için ayrı ayrı tasarlanmış genç odası takımları tarzlarını tamamlıyor, onlara yapacak çok iş kalmıyor. Soft çizgilerden keskin hatlı mobilyalara, minimal çizgilerden çok tafsilat içeren modellere kadar genç odası takımları, onların hem dinlenmesine hem de üretmesine olanak verecek şekilde bir araya getirilmiş parçalardan oluşuyor. Her bütçeye uygun genç odası takımı fiyatları Koçtaş’ta sizi bekliyor! Hayatınızın en hızlı, en verimli ve en eğlenceli yıllarında size eşlik edecek konforlu alanınızı inşa etmek için acele edin!