French Oje Sürmenin 5 Kolay Yolu

French Oje

Merhabalar canım okuyucu;
Hayatının bazı dönemlerinde hatun kısmı kendini salar. Kaşlar iki gözün üzerinde yekpare bir hal alır (bkz. Frida Kahlo), bıyıklar ayakkabı fırçasına, saçlar üç yaşında bir çocuğun hunharca oynadığı bir barbienin saçına döner. Sebebi kimi zaman aşk acısından mütevellit yas, kimi zaman gribal enfeksiyonlar, kimi zaman tembelliktir. Her ne olursa olsun benim için hatunun eli her dem bakımlı olacak. O elden oje eksik olmayacak arkadaş.
bakımsız kadın
Bugün, tarzı ne olursa olsun, ne giyerse giysin her kadının elinde harika duran, hangi renk oje süreceğine karar veremeyenlerin imdadına yetişen, üstelik eli çok şık ve bakımlı gösteren Fransız manikürünün 5 farklı yönteminden bahsedeceğiz.
Her zaman kuaförlere gidecek vaktimiz veya naktimiz olmayabilir. Evde de bu harika görünüme sahip olmanın 5 farklı yolu var. Kendi kullandığım yolu da içinde barındıran bu ufak listeye geçelim;

1.French Kalemi

french kalemi

Gratis, Watsons, Rossman gibi kişisel bakım mağazalarının oje reyonlarında kolaylıkla bulabileceğiniz bu kalemler sayesinde, tırnaklarınızın ucuna kusursuz bir hat çekebilirsiniz. Bu kalemin içinde beyaz oje mevcut. Başka bir yüzeyde kalemi otuz saniye kadar basılı tutuyorsunuz ve daha sonra tırnaklarınızın ucuna sürüyor ve harika beyaz bir hat elde ediyorsunuz.
Kişisel görüş: Tırnakları kısa veya tırnaklarında belirgin bir hat çizgisi olmayan eller zorlanabilir.

2.French Yüzüğü

french oje
Online alışveriş sitelerinde rastladığım bu yüzük parmaklara geçiriliyor ve beyaz boyanması gereken kısım açıkta kalacak şekilde tırnaklara yerleşiyor. Size de beyaz ojeniz veya french kaleminizle açık kalan kısımları boyamak kalıyor.

3.Sünger Yöntemi

süngerle french
Evinizde bulunan temiz bir bulaşık süngerini bu iş için kullanabileceğiniz gibi internette bunun için üretilmiş özel süngerlerde satılıyor. Gelelim nasıl kullanıldığına; Süngerinizin bir bölümüne beyaz ojenizi sürüyorsunuz, tırnağınızın ucunu ojeye bastırıp çekiyorsunuz. Süngere çok kalın veya çok ince bir kat sürmemeye dikkat edin. Çok kalın sürdüğünüzde tırnağınıza transfer ederken oje sakızlanabilir veya ojenizin geç kurumasına sebep olabilir.Çok ince sürdüğünüzde ise eğer süngeriniz evdeki bulaşık süngerlerindense gözenekli olduğu için ojeyi biraz emecek ve transfer ederken gözeneklerin izini tırnağınıza bırakacaktır.

4.Avuç Yöntemi

avuç french yapma

Avucunuza bir kat beyaz oje sürüyorsunuz. Diğer elinizin bir parmağıyla ojenin alt çizgisine tırnağınızın bir köşesini bastırarak ojeyi kazıma hareketi ile yuvarlayarak tırnağınıza transfer ediyorsunuz. Fotoğrafta çok daha rahat anlaşılacaktır 🙂

5.French Bantları

french ipuçları
İşte benim sırrım 🙂 Bu bantları kişisel bakım mağazalarından satın alabilirsiniz. Pek çok marka oje ve bantları set halinde bile satıyor. Eğer bantlara para harcamak istemiyorsanız kırtasiyelerde satılan kağıt bantlarını da kullanabilirsiniz. Öncelikle bantlarımızı tırnak çizgilerimize göre (ya da beyaz hattın hangi kalınlıkta olmasını istiyorsak o mesafeye göre) yerleştiriyoruz. Kağıt bandı kullanacaksanız bandı önce birkaç kez elinizin üzerine yapıştırıp yapışkanını hafifletmenizi tavsiye ederim, aksi halde yapışkanı tırnağınızda kalabiliyor. Bantlarımızı yerleştirdikten sonra açıkta kalan uçlara beyaz ojemizi sürüyoruz. Otuz saniye kadar bekleyip bantları bir köşesinden cımbız yardımıyla tutarak kaldırıyoruz ve harika bir beyaz çizgi elde ediyoruz.

Üzerine kırık beyaz, şeffaf veya uçuk pembe bir oje geçerek manikürünüzü tamamlayabilirsiniz.

Yazıyı okuyunca kafanız daha çok karıştıysa veya bir kaçını denediğiniz halde başarıya ulaşamadıysanız muhtaç olduğunuz takma tırnaklar en yakın kişisel bakım mağazasında mevcuttur. Tabi porno starlara benzemek istiyorsanız J

Bol şanslar.