Fiyatına ve İçindekilere Şaşıracağınız 9 İlginç Yiyecek

Pahalının güzel olduğunu düşünen insanlar fazlalıkta olabilir ama bu yiyecekler hem cebinizi hem de midenizi bozacak gibi.

1-Kopi Luwak
En pahalı yemesi zor yiyecekler 1
Dünyanın en az üretilen kahvesi olarak bilinen Kopi Luwak Endonezya adalarında yaşayan Asian Palm Civet türündeki hayvanın dışkıladığı kahve çekirdeklerinden yapılıyor. Kilosu 350$’ı Kopi Luwak dünyanın en pahalı kahvesidir.

2-Dragon Dog
En pahalı yemesi zor yiyecekler 2
Kanadalılar tarafından bulunan Dragon Dog trüf yağı ve konyak ile marine edilmiş Kobe bifteğiyle yapılır. Üzerine ıstakoz kuyrukları ve pençereli ilave edilen Dragon Dog’u yemek isterseniz 2000 doları gözden çıkarmalısınız.

3-Kurtçuklu Peynir
En pahalı yemesi zor yiyecekler 3
Casu Marzu da denilen peynir kurtçukları barındırıyor. Doğal ondan kurtçuk var dediğinizi duyar gibiyiz. Avrupa Birliği tarafından yasaklanan peynir illegal olduğu için oldukça pahalı.

4-Douche Burger
En pahalı yemesi zor yiyecekler 4
Kaz ciğerinden yapılan burger 666$’lık fiyatıyla şeytansı imaj veriyor. Altın yaprakları ile marine edilmiş Kobe Eti, kaz ciğeri, trüf mantarı, ıstakoz eti, havyar, yaşlandırılmış ve şarap buharında eritilmiş Gruyere peyniri gibi zengin içeriklere sahip burger dünyanın en pahalı burgerleri arasında.

5-Fil Dışkılı Bira
En pahalı yemesi zor yiyecekler 5
Kono Kuro birası fillere yedirilen kahvenin 35 gramı 100$ olan dışkılanmasıyla yapılır. Kulağa biraz çirkin gelse de siyah görüntüsü güzel gözüküyor.

6-Altın Parçacıklı Dondurma
En pahalı yemesi zor yiyecekler 6
Tabii ki altınlı dondurma Dubai’den geliyor. Safran ve trüf mantarı ile servis edilen vanilyalı dondurma 23 karat altın yapraklarıyla ve Versace kasede masanıza geliyor. 817$ ile dünyanın en pahalı dondurmasını Dubai’de yiyebilirsiniz.

7-Kuş Yuvası Çorbası
En pahalı yemesi zor yiyecekler 7
Kuş yuvası adı çorbaya mecazen verilmemiş. Malezya’da Swiftlet adı verilen kuşların tükmükleriyle yaptığı yuvalar toplanarak Çin’e gönderiliyor. Çinliler tarafından çorbaya dönüştürülen yuva 2000$’dan satılıyor.

8-Escamole
En pahalı yemesi zor yiyecekler 9
Meksikanın Havyarı adıyla anılan escamole dev siyah karıncaların yumurtasından oluşuyor. Karınca lavrasını yemeye cesaret edenler ise tadının mısıra benzer olduğunu söylüyorlar.

9-Meyveli Yarasa Çorbası
En pahalı yemesi zor yiyecekler 8
Yarasa çorbası kulağa çok hoş gelmiyor değil mi? Değil de zaten. Eğer dikkatli pişirilmezse yarasa eti bulundurduğu parazitler ve patojenler nedeniyle sizi öldürebilir, Parkinson ve Alzheimer’a neden olabilir.