Eski Sevgili ile Yeniden Görüşülmeye Başlandığında İnanılan 11 Efsane

Neredeyse birçoğumuz eski ilişkisine geri dönme gafletinde bulunmuşuzdur. Tabi bazen eski sevgilinize dönmenizin iyi sebepleri de olabilir. Yine de birçok durumda, yeniden bir araya gelme nedenlerinin sadece efsaneden ibaret olduğunu yakın zamanda anlıyoruz.

Şimdi sizlerle aslında bu olayın boş bir kabuktan ibaret olduğunu açıklayan 11 maddede en çok kullanılan bahaneleri paylaşacağız. Ne düşünürsünüz bilmem ama istisnalar var ise de ne mutlu 🙂

1. Bu sefer her şey farklı olacak.

Dünya değişiyor, bu nedenle iyi olacak… ama muhtemelen daha kötüsü olacak. Bir araştırmaya göre, bir araya gelen partnerler, ilişkilerindeki negatif şeylere odaklanarak ilişkinin pozitif yönüne daha az ilgi gösteriyorlar. Çok nadir birşeyleri düzeltmeye çabalıyor ve geçmişteki sıkıntılardan yakınmaya bayılıyorlar.

2. O tamamen değişti.

İnsanlar değişmez. En azından bu kadar çabuk ve bir neden olmadan. En önemsiz alışkanlıktan vazgeçilmesi için bile, kişinin güçlü ve içten bir isteğe, motivasyona, kişisel gelişime ve zamana ihtiyacı vardır. Eski sevgilin her şeye sahip mi?

3. Beni ondan iyi kimse tanıyamaz.

Evet haklısın. Birlikte çok zaman geçirdiniz. Fakat birbirinizi bu kadar iyi tanımanız ayrılığı engelleyemedi, engelledi mi? Belki ayrılmanızın nedeni buydu. Bir ilişkide her zaman biraz gizem olması gerek.

4. Etrafta sadece aptal insanlar var ve daha iyi birisini bulabileceğimi sanmıyorum.

Çimen çitin diğer ucunda her zaman daha yeşildir. Yeni ilişki seni rahatlığından alıkoyacağı için yeni kişilerin iyi taraflarını görmek istemiyorsun.

5. Mükemmel değil ama benim.

İnsan beyni kazanılandan çok kaybedilene daha duyarlıdır. Bu bir ilişki için de geçerli. Yine de kendine neyin iyi olduğunu sor: hayalindeki aşkın ile mutlu mesut yaşamak mı yoksa ”mükemmel değil ama benim” dediğin partnerinle sefil bir hayat yaşamak mı?

6. Sevgili yapacak veya ilişki siteleri/uygulamaları için vaktim yok.

Yeni bir insan tanımak ufkunuzu genişletmek için en önemli imkanlardan biridir. Geçtiğimiz yıllarda Amerika’daki evliliklerin yaklaşık %17’si birbirlerini ilişki sitelerinden/uygulamalarından bulan kişiler tarafından oluşmakta.

7. Şimdilik arkadaşız, gidişata bakacağız.

Kural olarak söylemek gerekirse, eski sevgililer arasındaki ilişki düşük kalitededir. Bu tarz ilişkiler duygu ve güven ile oluşmaz. Eski sevgili ile arkadaş olma isteği bir akli denge problemi olabilir. Söz meclisten dışarı 🙂

8. Biraz alkol içtiniz ve öpüştünüz. Beraber eve gidebilirsiniz.

Kadınların 43%’ü ve erkeklerin 47%’si eski sevgilileri ile birlikte oluyor. Bu size de olabilir, sadece durumunuzun benzersiz olduğunu düşünmeyin ve bu tekrardan ilişkiye başlamak için bir neden değil. Yalnızca bunun bir alışkanlık olmasına izin vermeyin çünkü eski sevgili ile düzenli bir seks hayatı, aydınlık geleceğinizdeki yolda büyük bir engeldir.

9. Kimse mükemmel değildir.

Evet kimse mükemmel değildir. Yine de kim mükemmelliği ister? Sadece birlikteyken iyi hissetmeniz ve birbirinize iltifat etmeniz gerek.
Biriniz öbürünüzden daha mükemmel olduğu için ayrılmadınız. Sadece birbiriniz için doğru kişiler değildiniz. Bunu kabul et ve hayatına devam et.

10. Eski sevgilim peşimi bırakmayacaktır.

Bir ayrılıktan sonra, partnerlerden biri aniden önceden göstermediği bir eylem gösterebilir. Arar, mesaj atar, sosyal medyada yorum yazar, beklenmedik ziyaretler yapar. ”Bu aşk işte. Beni unutamıyor,” diye düşünürüz. Yine de çoğunlukla bu durumun kontrol altına alınması gerekir. Gerçekten sinir bozucu!

11. Belki de ben abartıyorum.

Evet belki de. Akrabalar, iş veya başka dış nedenler yüzünden ayrıldıysanız, ikinci bir deneme başarılı olabilir. Ne yazık ki yine de, birçok ayrılık nedeni ciddi şeylerdir: aldatılma örneğin. Ve bu bir ilişkiyi bitirmenin asıl nedenidir.