Eşinin Yasını Rayların Üzerinde Tutan Kuğu İçin 23 Tren Seferi İptal Edildi

Eşinin ‘yasını tutan’ kuğu, 23 tren seferinin rötar yapmasına neden oldu

Almanya’da yüksek hızlı tren hattında bir kuğu yüksek gerilim hattına takılarak yaşamını yitirdi. Kuğunun eşi raylar üzerinde yas tutunca 23 trenin seferleri iptal oldu. 50 dakika sonra yakalanan kuğu Fulda Nehri kıyısında serbest bırakıldı.

Almanya’da, yüksek hızlı tren hattında, rayların üzerinde ‘yas tutan’ bir kuğu 20’den fazla tren seferinin rötar yapmasına neden oldu.

Eşi yaşamını yitirdikten sonra rayların üzerine yatarak ‘yas tutan’ kuğu 23 tren seferinin yaklaşık 50 dakika gecikmesine neden oldu. Olayla ilgili kurtarma ekipleri tarafından yapılan açıklamaya göre polis ve itfaiye ekipleri, yüksek hızlı demiryolu hattında ‘yas tuttuğu’ için tren seferlerinin gecikmesine neden olan kuğuya müdahale etti.

Kuğunun, diğer bir kuğunun rayların üzerindeki yüksek gerilim hattı kablolarına takılıp yaşamını yitirmesiyle rayların üzerine tünediği ve Kassel-Göttingen güzergahında 23 tren seferinin yaklaşık 50 dakika gecikmesine neden olduğu ifade edildi.

FULDA NEHRİ’NE BIRAKILDI

Yerel medyada yer alan haberlere göre ise itfaiye ekiplerinin, hayatını kaybeden kuğuyu ve rayların üzerinde yas tutan kuğuyu bulunduğu yerden çıkarmak için özel ekipman kullandığı belirtilerek, kuğunun Fulda Nehri’ne serbest bırakıldığı ifade edildi.

DHA

FOTOĞRAF: KASSEL FEDERAL POLISI