Epilasyonu Yeniden Tanımlayan Teknoloji

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en acısız ve en etkili yolu olan buz lazer epilasyon teknolojisi Alma Lasers firması tarafından geliştirile FDA onaylı bir teknolojidir. Bu teknolojin sahip olduğu soğutma başlığı ve ütüleme teknolojisi eşsiz bir epilasyon deneyimi sunmaktadır.

Tüm tüy ve cilt tiplerine uygulanabilen buz lazer epilasyonun sahip olduğu birbirinden farklı başlıklar oldukça özeldir. Bu başlıklar sayesinde epilasyon yapılabilecek olan bölge sayısı artmış, kulak içi, burun içi veya kaş ortası gibi oldukça dar alanlarda dahi epilasyon kolaylıkla uygulanabilir hale gelmiştir.

Buz lazer epilasyon cihazlarının kullanıldığı merkezlerde mutlaka Sağlık Bakanlığının onayı bulunmalıdır. Ayrıca bu merkezlerde uygulama uzman kişilerce yapılmalıdır. Ancak bu şekilde buz lazer epilasyonun vaat etmiş olduğu sonuçlara ulaşmak mümkün olacaktır.

Buz lazer yaptıranların geri bildirimleri ile her geçen gün daha da popüler hale gelen bu epilasyon uygulaması hem her mevsim yapılabilir olması hem de tüm cilt ve kıl tüplerinde uygulanabilir olması ile geleneksel epilasyon yöntemleri arasından sıyrılmaktadır.

Buz Lazer Seansı Sonrası Bunlara Dikkat Edin

Buz lazer seansı seans sonrası günlük hayatın kesintisiz olarak devam ettiğini görürüz. Buz lazerden sonra yapılması gerekenler bu sebeple oldukça az ve makul şeylerdir. Seans sonrasında epilasyon bölgesinde nemlendirici kullanmak cildinizi hem rahatlatacak hem de bölgenin daha çabuk toparlanmasını sağlayacaktır.

Buz lazer epilasyonun yapıldığı gün epilasyon bölgesine su değdirilmemesi tavsiye edilir. Ancak eğer uygulama yüzünüze yapıldıysa hemen makyaj yapmaya bile başlayabilirsiniz. Ayrıca epilasyon bölgesinin çok nemli olmaması gerektiği için spor yapmaya bir iki gün ara vermeniz önerilmektedir.

Buz lazer uygulaması sonrası güneş kremi kullanmanız ve solaryumdan en azından bir hafta süreyle uzak durmanız da cildin tahriş olmaması açısından önemlidir. Ayrıca hassas bir cildiniz varsa, uygulama sonrası kese veya peeling yaptırmamanız önerilir.

Erkek Sporcularda Lazer Epilasyon

Profesyonel sporcuların vücutlarının hemen hemen hiçbir noktasında kıl bulunmamaktadır. Bunun en büyük nedeni aerodinamiktir. Kıllar hava ile sürtünerek sporcuları yavaşlatabilirler. Bu sebeple özellikle hızın ön planda olduğu spor ile uğraşan sporcular bu etkiyi azaltmak için vücutlarındaki kıllardan kurtulmak isterler.

Erkeklerin yapısı gereği hem kılları daha fazladır hem de kıllar daha kalındır. Bu sebeple kıllarından kurtulması gereken sporcular epilasyona başvurduklarında geleneksel yöntemlerle onları oldukça ağrılı ve acılı bir süreç bekler. Ancak tamamen ağrısız bir yöntem olan buz lazer epilasyon ile artık erkekler için de epilasyon oldukça konforlu bir hale gelmiştir.

Her mevsim uygulanabilen FDA onaylı buz lazer uygulaması ile sporcular istemedikleri ve onların spor yapmalarına engel olabilecek tüylerden hemen kurtulabilirler. Ayrıca buz lazer seansları oldukça kısa sürdüğü için de normal antrenman programlarını bozmalarına gerek kalmadan istedikleri sonuçlara ulaşabilirler.

Buz Lazer Epilasyon Etkisi

Buz lazer daha mı etkili sorusuna verilecek olan cevap kesinlikle evettir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın pek çok yolu vardır. Son yıllarda en çok tercih edilen ve en etkili olduğu kanıtlanan yöntem ise buz lazer epilasyondur. Bu uygulama sahip olduğu patentli teknolojiler ile ortalama olarak 8 seansta sonuç vermektedir. Ancak bazı bölgeler için ya da çok ince kıllar için 1 ya da 2 seans daha gerek olabilmektedir. Bu durum elbette hastanın kıl yapısına, kılların yoğunluğuna ve diğer bireysel koşullara bağlı olarak değişmektedir. Buz lazer uygulamasının en önemli özelliklerinden biri ise tüm vücudun sadece 35 dakikalık bir seans içinde epilasyon işleminin tamamlanabiliyor olmasıdır. Böylece çok kısa bir süre içinde tamamlanan seans sayesinde hastalar gündelik hayatlarına kesinti olmadan devam edebilmektedir.

Buz lazer epilasyon etkisini tam anlamıyla anlaşılması için gerekli olan seans sayısının tamamlanması oldukça önemlidir. Zaman zaman eksik bırakılan seanslar sebebiyle buz lazer epilasyonun yeterince etkili olmadığı düşünülebilir. Ancak bu tamamen yanlış bir yaklaşımdır. Buz lazer işlemini yapacak olan uzmanın muayenesinden sonra kaç seanslık bir uygulamaya ihtiyaç olduğunun analizi yapılır ve buna göre bir planlama gerçekleştirilir.

Buz Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Dökülmeye Başlaması Kısa Sürede Gözlenir

Buz lazer dökülme açısından da oldukça avantajlıdır. Her bir seansın akabinde 3 ya da 4 gün içinde kıllar cildin üstüne çıkacaktır. Daha sonra da dökülmeye başlayacaktır. Bu dökülme 15 gün boyunca devam edebilir. Dökülme tamamlandıktan sonra ise belirli bir süre yeni tüy çıkması beklenmez. Ancak tüylerin yeniden çıkmaya başladığını zaman yeni buz lazer epilasyon zamanı gelmiş demektir. Bu süre 6 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Tüylerin tekrar çıkmasına kadar geçecek olan ortalama 6 hafta aynı zamanda buz lazer epilasyon seans aralıklarını belirlemektedir. Ortalama 8 seansta tamamlanması planlanan buz lazer uygulaması için asıl planlama kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kişilere bağlı olarak ihtiyaç duyulan seans sayısı daha az ya da daha çok olabilir.

Vücut Kıllarının Büyüme Döngüsü Seans Aralıklarını Belirler

Buz lazer epilasyon sadece büyümekte olan kıllar üzerinde etkilidir. Vücut kıllarının 3 farklı evrede büyüdüğünü söylemek mümkündür. Bu evreler sırasıyla aktif dönem, dinlenme dönemi ve dökülme dönemidir. Ancak vücuttaki tüm kıllar aynı anda bu evrelerden geçmez. Bu sebeple buz lazer seanslarının tekrarlanması gerekmektedir. Her bir seansta epilasyon yapılan bölgedeki farklı bir kıl köküne etki edilecektir.

Her bir kıl kökünün tüm bu üç evreyi tamamlamasının yaklaşık olarak 6 hafta sürdüğü belirlenmiştir. Buz lazer seanslarının aralığının 6 hafta olmasının bir sebebi de budur. Buz lazer epilasyonun son yıllarda gittikçe popüler olması pek çok güzellik merkezinde bu uygulamanın yapılmaya başlamasına sebep olmuştur. Ancak bazı merkezler 6 haftadan çok daha kısa bir sürede seans tekrarı yapabilirler. Bu oldukça yanlış bir yaklaşımdır. Kısa aralıklarla tekrarlanan seanslardan buz lazer epilasyondan alınması beklenen verimin alınabileceğini beklemek yanlıştır.

Buz Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

Hem kadınlarda hem de erkeklerde oldukça etkili bir yöntem olan buz lazer uygulaması neredeyse vücudun tamamında kullanılabilir bir yöntemdir. Epilasyon genel olarak bacak, koltuk altı, bikini bölgesi gibi bölgelerde yapılsa da buz lazer epilasyonun en önemli özelliklerinden biri burun içi, kulak içi ve kaş ortası gibi alanlarda da epilasyon yapılmasına imkân vermesidir. Bunu yapabilmesi de buz lazer başlıklarından bir tanesinin tamamen bu amaçla kullanılıyor olmasıdır. Buz lazer cihazları ve çalışma prensipleri hakkında ayrıntılı bilgi için https://www.pervindincer.com/buz-lazer adresini ziyaret edebilirsiniz.