Elektrik Faturasından Tasarruf Etmenizi Sağlayacak 7 İşe Yarar Yöntem

Kış aylarının gelmesiyle birlikte ısınma problemi de başlıyor. Kombinin eksik kaldığı yerde yine elektrikli ısıtıcılar devreye giriyor. Böyle olunca da zaten kabarık olan elektrik faturası daha da artıyor ve içinden çıkılamaz bir hal alıyor. Tam böyle zamanlarda bir şey olsa da ekonomimizi rahatlatsak diye düşünüyorsunuz. Eğer loto vurmayacaksa sizi rahatlatacak tek şey tasarruf yapmak. Bu satırlarda tasarruf yaparak nasıl daha az elektrik faturası öderiz diye düşünenlere birkaç tane önerimiz olacak.

1- Öncelikli olarak kullanmadığınız elektronik cihazların fişini çekmeyle başlayabiliriz. Gün boyu gereksiz yere belli bir miktar elektrik harcıyorlar, üstelik bunu her gün yapıyorlar.

standby

2- Elektrikli ev eşyaları alırken fiyatı kadar ne kadar yaktığını da önemseyin. Eğer bütçe dostu bir çamaşır veya bulaşık makinesi alırsanız düşük elektrik faturası ödersiniz.

3- Buzdolabınızı mevsime göre ayarlayın. Kış aylarında da yazın olduğu kadar elektrik harcamasına gerek olup olmadığına karar verin ve kış modunda çalıştırın.

4- Akıllı elektrikli sayaç alım.

5- Klasik ampüllerinizi ekonomik beyaz tasarruflu ampüllerle değiştirin.

ampul-deg%cc%86is

6- Kullanmadığınız odaların ışıklarını ve o odadaki elektrikli aletlerin kapalı olup olmadıklarını kontrol edin.

7- Elektrik faturası tarifenizi değiştirin. Eskiden böyle bir şansınız yoktu ama artık elektrik aldığınız işletmeyi kolaylıkla değiştirip uygun fiyatlı bir elektrik sağlayıcı ya geçebiliyorsunuz. Üstelik bu işlemler sırasında ve sonrasında elektrikle ilgili bir sorun yaşamıyorsunuz.

*Sponsorlu İçerik: Bu bir ilandır.