Efsanevi Milan kadrosunun NFT’leri 100 bin TL’ye satıldı!

BitMEX, kulüp efsanesi Dida ile Champ19ns NFT yaratarak AC Milan’ın Scudetto’sunu dijitalleştirdi!

Dünyanın en büyük kripto borsalarından olan BitMEX, AC Milan’ın 11 yıl aradan sonra ilk kez 19. Scudetto’sunu kutlayan NFT’sinin lansmanını gerçekleştirdi. Sınırlı sayıda üretilen “Born to Lead NFT” sanat eseri, Rossoneri’nin inanılmaz sezonunu ve Milan futbolunun sanatını kutladı. Koleksiyon değeri taşıyan NFT’ler 100 bin TL’lik bir satış elde etti.

Global kripto para borsası BitMEX, yeni NFT lansmanını gerçekleştirdi. Küresel spor ajansı Octagon ile iş birliği içinde oluşturulan Born to Lead NFT, NFT Creative Studio Burn & Broad tarafından tasarlanan özel sanat aracılığıyla BitMEX’in AC Milan ile ortaklığını hayranlar için 11 yıl aradan sonra hayata geçirildi.

Born to Lead NFT, taraftarlarına kulüp tarihlerinin bir parçasına sahip olma fırsatı sundu. NFT, şampiyonları yaşatmak ve aynı zamanda yenilikçi bir geleceğin yolunu açması açısından önem taşıyor. Bununla birlikte NFT aynı zamanda sahibinin sahada gerçekleşenlerin büyüsüne daha yakından tanık olması için kişiye iki VIP hizmet bileti, uçuşlara ek özel bir sahne arkası turu ve konaklama desteği vererek maç öncesi mükemmel bir ısınma deneyimi sundu. NFT için en yüksek teklifi veren taraftar ayrıca resmi olarak imzalanmış bir AC Milan formasına sahip oldu.

Proje, AC Milan’ın ileriye dönük doğasının ve Rossoneri markasının gücü ve çekiciliği aracılığıyla her zaman olumlu değişim sağlama arzusunun altını çiziyor. AC Milan ve BitMEX paylaştığı birçok özellik arasında özellikle liderlik yeteneği ile öne çıkıyor. Her iki marka da tarihleri boyunca sayısız vesileyle, elde ettikleri sonuçların düşünce ve hareket tarzlarının olduğunu kanıtladı.

Kulübün efsanesi Dida, bu tarihi galibiyetin Kulüp ve taraftarları için ne anlama geldiğinin özünü yansıtmak için küresel spor ajansı Octagon ve NFT Studio Burn&Broad ile çalıştı. Bu kısa-belgesel tarzı film, tarihi AC Milan zihniyetini açıklıyor ve sahada kutlanan inanılmaz anları gösteriyor.

NFT, BornToLead.Club/nfts internet sitesinde müzayedede oldu ve tüm gelirler kulübün futbolu ve dünyadaki hayır girişimlerini desteklemeye odaklanan kâr amacı gütmeyen kurumu Fondazione Milan’a bağışlandı.

AC Milan ile gerçekleştirilen iş birliğine ilişkin görüşlerini bildiren BitMEX Pazarlama ve Satış Yönetici Michele Bertacco, “AC Milan’ın ‘Born to Lead’ kampanyasının ilk iki NFT’sinde yer alan efsanevi anlar, birçok insanı spora aşık olmaya çekti ve şimdi ise sonsuza dek blok zincirinde ölümsüzleştirdiler. Bu üçüncü proje, Winning the 21/22 Scudetto NFT,ilk kazandığımız sezonumuzu kapatmanın mükemmel bir yolu. Bu sadece kazanmakla ilgili değil, aynı zamanda nasıl kazandığınızla da ilgili ve kripto dünyasını kucaklamada ilerlemesini gösteren köklü bir kulüp ve inanılmaz bir ortak olan AC Milan ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

AC Milan’ın Gelir Yöneticisi Casper Stylsvig, “Bu, AC Milan’ın yenilikçi doğasını mirası ve geleneği ile başarıyla birleştirebilen harika bir proje. Kulübün uzun tarihindeki en ikonik anlardan bazılarına modern bir dokunuşla saygı duruşu. Bu projenin aynı zamanda Fondazione Milan’ı ve onların dünya çapındaki girişimlerini desteklemeye katkıda bulunacağından özellikle gurur duyuyoruz.” dedi.

Octagon Yönetici Kreatif Direktörü Lizi Hamer, “AC Milan ve BitMEX, Doğuştan Liderlik tutumunu paylaşıyor; Kulüplerin en dikkat çekici anlarını NFT olarak dijitalleştirerek, kulübün mirasını onurlandırmaya devam eden ve aynı zamanda bu tarihi başarıların sahipliğini taraftarlarla paylaşan yeni bir platform oluşturmayı başardık. Sanat ve futbol dünyasını bir araya getirmenin özel bir deneyim olmasının yanı sıra, buna NFT’nin faydasını da eklediğimizi düşününce umarız taraftarları heyecanlandırırız.” dedi.