‘Dünyanın en üzgün köpeği’ 5 gün içinde sahiplendirilmezse uyutulacak

Lana adlı köpek 2015’te ‘dünyanın en üzgün köpeği’ olarak sosyal medyada yayılmış ve bir aileye sahiplendirilmişti. Bunun Kanadalı Lana’nın ‘mutlu son’u olacağı umulmuştu, ancak o aile de tatlı köpeği Ontario’daki barınağa geri getirdi. Şimdi, ona bir aile bulunamazsa sevimli Lana uyutulacak.

Lana adlı köpeğin bu fotoğrafı 2015’te sosyal medyada hızla yayılmıştı. Kullanıcılar, o zaman ona ‘dünyanın en mutsuz köpeği’ adını takmışlardı.

O zaman, Lana’yı sahiplenen çift onu barınağa geri getirmişti. Tatlı köpek o kadar üzgündü ki, yürüyüşe bile çıkmıyordu.

Barınak sevimli köpeğe bir aile bulup ona ikinci bir yaşam şansını sunmuştu. Sanmışlardı ki, bu onun ‘mutlu sonu’.

Ancak maalesef Lana için mücadele devam etti. Yeni ailesi de onu barınağa geri getirdi. Şimdi, onu sahiplenecek bir aile bulunamazsa, Lana uyutulacak.

Barınak görevlileri Lana’nın tipik bir köpek olmadığını ifade ettiler. İnsanlar sevip, oynayabilecekleri bir köpek arıyorlardı, ancak Lana kendisini pek sevdirmeyen bir köpek. Kendisi çok sevimli olmasına rağmen bazı güven problemleri yaşıyor. Onu ailesine kabul edecek kişilerin de onu olduğu gibi kabullenmesi gerekiyor.

Şimdi, eğer 20 Mayıs’a kadar bu tatlı köpeğe bir aile bulunamazsa, Lana bu hayata gözlerini kapatacak. Korkmuş ve üzgün olan bu tatlı köpeği ailesine olduğu gibi kabul edecek birileri aranıyor.

CnnTürk