Dünyanın Dört Bir Yanından Muhteşemliğiyle Baş Döndüren 15 Doğa Manzarası

Dünyamız gerçekten bir cennet. Özellikle bazı noktaları ağzımızı açık bırakacak derecede inanılmaz. Gidemeyenler için gerçek olduğuna inanamayacağınız dünyanın dört bir yanındaki enfes manzaraları bir araya topladık. Bir gün hepimizin buralara gitmesi dileğiyle!

İşte Dünyanın Dört Bir Yanından Muhteşemliğiyle Baş Döndüren 15 Doğa Manzarası;

1# İsviçre Alpleri’ndeki Enfes Bir Hotel
alpler
Bu otel, İsviçre Alpleri’nin zarif güzel dağlarında yer almaktadır. Burada bahsedilen tüm mekanlar arasında, belki de ‘nefes kesici’ kelimesi en uygun olanı budur. Romantik, engebeli manzara masalın eşya gibidir.

2# Namibya Çölü’nün Atlantik Okyayus’u ile Buluştuğu Nokta
atlantik-okyanusu
Güney Afrika’daki Namibya Çölü’nde, dünyanın en yüksek ve en etkileyici kum tepelerinin bazılarını bulabilirsiniz. Atlas okyanusunun kenarına uzanan çöl gerçekten büyülü bir manzara oluşturur.

3# Avustralya’daki The Twelve Apostles(12 Havari) Kayalıkları
australya
The Twelve Apostles, Avustralya’nın Port Campbell Milli Parkı’nda sadece okyanustan çıkıntı yapan bir dizi kireçtaşı kayalıktır. Binlerce yıllık jeolojik etkinlikler ve okyanus hareketleri sonucu oluşmuştur.

4# Avusturya’nın Dachstein Buzulu Üzerindeki Köprü
avusturya
Avusturya’daki Dachstein Buzulu’nun üzerinde dünyanın en yüksek köprülerinden birini bulabilirsiniz. Yükseklik korkunuzu varsa bu manzara sizin için pek de hoş olmayabilir.

5# Rio de Janeiro’daki Corcovado Dağı
brezilya
Dünyaca ünlü Kurtarıcı Mesih Heykeli’nin bulunduğu Corcovado dağının zirvesindeyken, Rio şehrinin canlılığının yanı sıra Sugarloaf Dağı’nın eşsiz ve heyecan verici perspektifini yaşayabilirsiniz.

6# Hong Kong’taki Victoria Zirvesi
hong-kong
Hong Kong’un batısında yer alan Victoria Tepesi, bu inanılmaz kentin muhteşem gece manzarasını bizlere sunuyor. Dünya üzerindeki herhangi bir yerde daha etkileyici bir kentsel manzara bulmak gerçekten zor.

7# İngiltere’deki Dover’ın Beyaz Uçurumları
ingiltere
Bu ünlü tebeşir kayalıkları, kent sahilinde bulunabilir. Eski zamanlardan beri balıkçıların yön bulmak için kullandığı kayalıklar ve denizden İngiltere’ye yaklaşıldığının ilk işareti gibidir.

8# İskoçya’daki Skye Adası
iskocya
İskoçya’daki Skye Adası, etkileyici peyzajı ve inanılmaz vahşi doğası ile ünlüdür. İnsanlarından, korkunç ve güzel dağlarından, antik kalelerinden ve açık mavi göllerinden oluşan muhteşem manzara sizi kendine çeker.

9# İzlanda’daki Fjallabaksleid Bölgesi
izlanda
İzlanda’daki bir dağ yolundaki Fjallabaksleid adını taşıyan bu rota, Mýrdalsjökull buzulunun kuzeyinde yer alan yüksek dağlar arasından olağanüstü pitoresk bir yolculuk sunar. Bu bölge, binlerce yıllık jeolojik aktivitenin bir sonucudur.

10# Myanmar’daki Bagan Antik Kenti

myanmar
Bagan Antik Kenti’nde birçok Budist tapınak ve manastır bulunmaktadır. Eskilerde 10000 olan dini merkez sayısı bugün 2200’lere düşmüştür. Bölgenin manzarası ise inanılmazdır.

11# Norveç’teki Trolltunga Bölgesi
norvec
Bu çarpıcı taş çıkıntısı bir dağın gövdesinden kopan bir parça kaya tarafından oluşturulmuştur. Bu çıkıntı gölden 350 metre yukarıda asılı durmaktadır. 12 kilometrelik müthiş bir yürüyüş sonrası çıkıntıya ulaşmak mümkündür.

12# Paskalya Adası
paskalya-adasi
Paskalya Adası, Pasifik okyanusunun genişliğinde kaybolan boş bir arazi şeritidir. Gün batımına karşı duran bu heykeller ise ayrıca muhteşemdir.

13# Tanzanya’daki Kilimanjaro Dağı
tanzanya
Her yıl 40000 turistin tırmandığı Kilimanjaro Dağı’nın cazibesini keşfetmek için çok da yakına gitmeye gerek yok. Bu görüntü bile ihtişamı görmek için yeterli.

14# Tayvan’daki Ay Köprüsü
tayvan
Ay Köprüsü, Tayvan’ın Taipei şehrindeki Dahu Park’ının ana cazibe merkezidir. Suyun üzerindeki yansımalar büyüleyici manzaralar ortaya çıkarır.

15# Yunanistan’ın Kefalonya Adası’ndaki Melissani Mağarası

yunanistan
Eski Yunan mitolojisine göre Peri kızları olan nymphler denizcileri cazibeleri ile bu mağaraya çekerdi.Ancak günümüzde nymphlere gerek yok, turistler mavi suyun güzelliğini keşfetmek için kendi ayakları ile mağaraya gidiyor.

Kaynak: brightside.me