Dünyanın Az Bilinen En Garip Ama Aynı Zamanda En Güzel Eğlence Parkları

Çoğu insan ailesi veya arkadaşları ile güneşli bir haftasonunu bir eğlence parkında geçiriyor. Six Flags, Universal Studios ve Disneyland dünyanın en popüler eğlence parkları ama onları bir kenara bırakıp, dünyada az bilinen en tuhaf ama harika olan eğlence parklarına odaklandık. Bazıları sizi gerçekten şaşırtacak düzeyde!

7.BonBon DiyarıBonBon-Land-ppcorn

Bu 34 dönümlük Danimarka’daki park, atraksiyon kalitesi ve miktarı açısından en harika parklardan biri değil ama belden aşağı yapılan şakaları seven kişiler için en iyi seçenek. Park, eskiden ürünleri için “kulak kiri” ve “martı pisliği” gibi adları kullanmış olan alışılmışın dışında bir şeker fabrikasının üzerine kurulmuş. BonBon-Land de aynı psikoloji ile ziyaretçileri çekmek için şehvetli mizahı ve hicivi kullanma amacı ile 1992 yılında kapılarını açmış.
Gerçekten de çok ilginç bir park!

6.Ferrari Dünyası

Ferrari-World-ppcorn

Abu Dabi’de bulunan bu eğlence parkı sadece İtalyan araba üretisine adanmış. Ayrıca dünya üzerindeki en büyük kapalı eğlence parkı ve eşsiz yapısı başınızı döndürmeye yetecek türden! Eğlence alanı beş tane hız trenine ve yaklaşık 20 tane aile eğlence alanlarına sahip.

5.Yokohama Hakkeijima Deniz Cenneti

Yokohama-Hakkeijima-Sea-Paradise-ppcorn

Dünyada “ödediğin kadar kullan” eğlence parkları arasında en popüler olanı Japonya’da bulunan Yokohama Sea Paradise, hız trenlerinin, aile eğlence yerlerinin ve akvaryumların bir arada bulunduğu heyecanlı bir kombinasyondur. Sea Paradise Parkındaki en heyecan verici atraksiyonlardan biri de yunusların arasında tekne yolculuğuymuş!

4.Everland Eğlence Parkı

Everland-Theme-Park

Güney Kore’deki Everland Resort’a benzer olarak Everland de hem eğlence parkı hem de bir hayvanat bahçesi. Ahşap hız trenlerine, Spin Toplara ve çarpışan arabalara binerken penguenler, aslanlar ve kutup ayıları ile karşılaşıyorsunuz! Safari de mevcut ve ayrıca küçük ziyaretçilerin hayvanları sevme ve binek hayvanlarına binmeleri gibi seçenekler de var.

3.Dickon’ın Dünyası

Dickens-World-ppcorn

Victoria zamanı İngiltere’sine adım attığınızı bir düşünün. Ve şimdi de çürük tahta bir botta, dilenciler, köleleştirilmiş öksüzler ve fareler (söylediklerine göre animatronikler) ile dolu pis bir kanalizasyon boyunca gittiğinizi düşünün. Rüya gibi görünüyor ama tek yapmanız gereken İngiltere, Kent şehri için bir uçak bileti alıp oraya gitmek! Tabi bu her zaman kolay olmuyor 🙁

2.Crocosaurus Cove

Crocosaurus-Cove-ppcorn

Burası gerçekten cesaret içinde yüzen insanların gidebileceği bir park! Crocosaurus Cove, Avustralya’nın en ölümcül sürüngenlerinden bazılarını bulundurması ile ön plana çıkıyor. Peki ana olayı bu mu? Ölüm Kafesi, yani ziyaretçileri bir tank ile suya indiren transparan bir su altı kabinine sahip ve timsahlardan sadece 16 metre uzaktasınız! Gerçekten çok korkunç!!!

1.Diggerland

Diggerland-ppcorn

Karşılaştığımız onca eğlence parkı arasında Diggerland en garip park olma özelliğine sahip ve gerçekten de adına uygun bir park: kepçe sürülebilen ve binilebilen bu park yetişkinler ve çocuklar için bir oyun alanı. Park o kadar popüler oldu ki İngiltere’de dört, New Jersey’de bir tane bulunmakta.