Dünya ile İlgili Bilim Adamlarının Bile Akıl Sır Erdiremediği 8 Doğa Mucizesi

Gezegenimiz bizi şaşırtmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyecek. Süprizlerle dolu bir gezegende yaşıyoruz. Dünyanın her köşesinde, mucizelere inanmanızı sağlayacak inanılmaz olaylar oluyor. İşte dünya ile ilgili bilim adamlarının bile akıl sır erdiremediği 8 anormallik.

Gravity Hills, Hindistan

Eğer tepenin dibine araba park edip vitesi boşa alırsanız, araba tepenin üstüne doğru hareket etmeye başlayacaktır. Olay şu ki Gravity Tepesinde arabanın yukarı çıkmasını sağlayan görünmez bir güç var. Bu garip olayın kesin bir açıklaması yok ama bazıları bu olayın Gravity Hills tarafından oluşturulan bir ilüzyon olduğunu düşünüyor.

Taş Mezarlar (Cezayir, Kore, Çin, Hindistan, İsrail, İskandinavya, Rusya)

En az 3 yassı kayayla bir çeşit “masa” oluşturan devasa antik taş plakalar, birçok farklı ülkede bulunmaktadır. Arkeologlar bu devasa taşların, eski rahiplerin kabirleri olduğuna inanıyor. Taş Mezarlar saatleri bozuyor ve diğer cihazların da çalışma şeklini değiştiriyor.

Eternal Flame Falls, ABD

Doğanın yarattığı olağandışı bir şelale!!! Olağanüstünlüğü, doğal gaz salınımı yapan küçük çatlaklar olarak açıklanıyor. Alevler bazen sönüyor ve ateşin tekrar yakılması gerekiyor. Bölgede ateş söndüğü sırada tekrar alevlendirenin bir servetle kutsanılacağı inancı hakim.

Frangokastello Kalesi, Yunanistan

Girit adası, dünyada dökümanlanmış tek zaman serabının olduğu yer olarak bilinir. Her sene Mayıs sonlarında, yayan ve atlı asker gölgeleri, Agios Charalambos manastırından Frangokastello kalesine gider. Bu olay sabahın erken saatlerinde deniz sakin ve hava nemli iken görülür ve yaklaşık 10 dakika boyunca sürer. Hatta öyle ki, bu toprakları işgal etmiş olan alman güçleri neredeyse delirmiş ve gördükleri seraba ateş açmaya başlamışlardır.

Çek Katakompları, Çek Cumhuriyeti

Efsaneye göre Çek Katakomplarında bir org sesi duyulmakta. 1996 yılında, bu sesleri bilim adamları kaydetmiş. Yeraltı geçidinin derinliği 10 metre uzunluğunda ve bu kadar küçük bir yerde bir müzik aletinin sığdırılabileceği tek bir oda bile yok. Hatta tanıklar, kitle halisünasyonu teorisini ortadan kaldırmak için psikologlar tarafından muayene edildi. İlk bakışta koridor gerçekten basit duruyor ama ilerledikçe kırmızımsı-turuncumsu bir ışıltı vermeye başlıyor.

Taş Orman, Çin

Bu ülkenin belki de en merak uyandırıcı yerlerinden birisi. Taş Orman, 200 milyon yıldan fazla bir süre önce ortaya çıkmıştır. Bundan önce ise üzerinde büyük yapılar oluşturan kalın kireçtaşı tabakasının bulunduğu deniz vardı. Tektonik hareketler taş yüzeylerini oluşturdu. Ormanın alt kısmı olan Qifeng Mağarası ise asıl merak uyandıran taraf: ağustos ayından kasım ayına kadar her 30 dakikada bir yeraltı nehri, sadece birkaç dakika süren ve çok çabuk dağılan bir girdap oluşturmakta.

Beş Rengin Nehri, Kolombiya

Yılın büyük bir kesiminde tamamen sıradan olan bu nehir yaz aylarına gelindiğinde renkli bir hal almaya başlıyor. Nadide otlar nehri kırmızı, pembe, mavi, yeşil ve sarı renkleri ile süslemekte. Efsanelere göre, Su Anası La Mojana’nın hazinesi nehrin altında yatıyor.

Kan Şelalesi, Antarktika

Bu kan kırmızısı şelale -10 derecede bile donmuyor. Buzul, sıvı su akışı yapan diğer buzullara göre en soğuğu olarak kabul edilir. Harvard Üniversitesinden bazı bilim adamları, inanılmaz doğa olayının nedeninin ”kan gölü” içindeki mikroplardan kaynaklandığını kanıtlamışlardır.