Donmaktan Kurtarılan Dünya Tatlısı Yarasalar

Eğer uçan tilki yarasaları olarak geçen bu bebekler zamanında bulunmasaydı, kışın soğuğunda hayatlarını kaybedeceklerdi. Şanslılar ki yarasa uzmanı bir kadın tarafından en ihtiyaç duydukları zamanda kurtarıldılar.

980x

Ağaçtan düşen bu 28 yarasa bulunur bulunmaz Avustralya Hayvanat Bahçesi Hastanesine getirildi. Yarasaların vücut ısıları düştüğü için, tüm hastane kendilerini yarasaların kurtulmasına adadı bir anda…

980x

Normalde uçan tilkilerin bebekleri ile Avustralya’nın bu kadar güneyinde görülmediği için bu durumu garip ve normal olmayan bir durum olarak niteliyor hastanedekiler. Genelde bu cins daha sıcak bir iklimde bebeklerini yetiştirirler.

980x

Normalde anne bebeklerini yemek aramak için kısa bir süre bırakır ve tekrar geri döner. Ama bu durumda bebekler soğuk ile mücadele edemedikleri için annenin yokluğunda ağaçtan düşmüşler.

980x

Yarasaların vücut sıcaklıkları, özel bir sistem ve onlara minik yarasa buritosu görüntüsü veren yarasa battaniyesi ile stabil hale getirildi.

980x

980x

Hastanede yarasalara yapılan ilk müdaheleden sonra, yarasalar onları bulan yarasa uzmanının bakımına verildi. Doğaya salınana kadar onun tarafından bakılacaklar. Şansları varmış ufaklıkların <3

Şirin videolarını izleyebilirsiniz;