Deniz Seki Nasıl Zayıfladı? Nasıl 2 ayda 19 kilo verdi?

Deniz Seki’nin önümüzdeki ay piyasaya çıkaracağı yeni albümü öncesi 2 ayda 19 kilo vererek zayıflayıp form tutması hem sanat camiasında hem de sosyal medyada merak konusu oldu. Ünlü şarkıcı nasıl zayıfladığının sırrını ilk kez anlattı: Deniz Seki Nasıl Zayıfladı?

İki ay gibi bir sürede birçok kadının ideal ölçüsü olan 38 bedene düşen Deniz Seki “Her gün bir saat yaşam koçum eşliğinde yürüyüş yaptım. Ayrıca diyetisyenim  Bahar Aktan’ın hazırladığı beslenme programından da hiç çıkmadım” diyor.

deniz seki zayıflama

Türk Pop müziğinin şarkılarıyla olduğu kadar güzelliğiyle de öne çıkan ismi Deniz Seki için öncelikle günlük performans gücünü azaltmayacak ve sağlığını koruyacak bir beslenme programı oluşturuldu. Tercih edilen tüm besinler bu prensip ile diyete yerleştirildi. Deniz Seki, yaklaşık 2 aylık bir süreçte, yaptığı diyete ek olarak her gün düzenli yürüyüş-egzersiz aktivitelerini aksatmadı.

Güzel şarkıcı katı bir diyet uygulamadığını; tek tip besin odaklı olmayan, sık ve fazla sayıda öğünden oluşan bir programa tabi olduğunu özellikle belirtiyor: ” Her ana öğünüm mutlaka belirli miktar protein ve sebzeden oluşuyor. Haftanın bir günü ise sebze ve meyve ile uyguladığım bir detoks programı uyguluyorum. Detoks yiyecek-içeceklerim hafta hafta değişiklik gösteriyor” diyen ünlü sanatçı; bazı firmaların kendi üzerinden reklam yaparak zayıflama ürünleri çıkarmasından da son derece rahatsız. Tamamen doğal yollardan oluşan bir diyet programı ve spor eşliğinde 19 kilo veren  Deniz Seki, “Bu sahtekârlığı yapanlar hakkında avukatım gerekli yasal takibi başlattı” diyor.