Daha Önce Hiç Görmediğiniz Fotoğraflar ve İlgi Çekici Hikayeleri

Bazen kurgu ve gerçek arasındaki farkı anlamak zordur. Ancak birazdan göreceğiniz kareler başka, tamamen gerçek! İşte dünyadan ilginç fotoğraflar…

Cenaze törenleri katılım artsın diye striptiz gösterisi yapıyorlar…

Çin’in kırsal bölgelerinde cenaze törenlerine katılımın azalması ile birlikte aileler törenlerde genç kadınların striptiz performansı sergileyerek cenazeye daha fazla kalabalık topluyor.

Okul yolunda saçları ve kaşları donan çocuk…

Çin’de 8 yaşındaki küçük çocuk, sıfırın altında havada yaklaşık 1 saat boyunca yürüyerek okula giderken saçları ve kaşları dondu.

Küçük çocuğun bu görüntüsü medyada yer alınca yardımseverler harekete geçti.

Okulunda da herhangi bir ısıtma sistemi bulunmayan Fuman ve sınıf arkadaşları için başlatılan bağış kampanyasında yaklaşık 340 bin dolarlık yardım toplandı.

Kampanyayı yürüten Yunnan Gençlik Gelişim Derneği, Zhuanshanbao İlkokulunda okuyan her çocuğun bireysel olarak da 500 yuan (57 dolar) değerinde maddi yardım alacağını duyurdu.

İngiliz kürekçi ellerinin fotoğrafıyla gündem oldu…


Kürekte 2 Olimpiyat şampiyonluğu bulunan İngiliz kürekçi Alex Gregory, Polar Row takımıyla çıktığı Arktik seferini tamamladıktan sonra paylaştığı ellerinin fotoğrafı gündeme oturdu. İngiliz kürekçi Alex Gregory, İngiltere’de düzenlenen Arctic yarışını tamamladıktan sonra ellerinin fotoğrafını paylaşırken, 965 km süren zorlu parkurda 11 dünya rekoru kırmanın bedeli açıkça görüldü.

Polar Row takımındaki 5 kişilik mürettabattan biri olan ve iki olimpiyat şampiyonluğu bulunan Gregory, Arctic yarışının son anlarında kürek çekmekten şişen ellerinin fotoğrafını paylaştı.Londra 2012 ve Rio 2016’da İngiltere adına 2 olimpiyat madalyası kazanan Gregory, Polar Row takımıyla katıldığı Arctic seferinde 11 dünya rekoru kırarak büyük bir başarıya imza attı. Yarışa başladıklarında hedefleri 12 dünya rekorunu da kırmak olan ekip, güvenlik sorunları nedeniyle bu amacına ulaşamadı.

33 yaşındaki kürekçi Facebook sayfasında yaptığı paylaşımda,”Ayaklarım aşırı derecede ıslak ve soğuk, giysilerim nemli ve yeterli besin alamadım. Ama bu performans hepimiz için gurur verici. Canım yanıyordu, korkmuştum ve güvenlik açısından endişelendim ama şimdi mutluyum” ifadelerini kullandı.Tecrübeli kürekçi yaptığı paylaşımda duygusal sözler de sarfederken, “3 yaşındaki çocuğumun babasına ihtiyacı var, sorumluluk sahibi olmalaları ve hayatta doğru kararlar vermeleri lazım. Onun cesur, maceracı, iddialı ve doğru örnek olmaya ihtiyacı var. Aynı zamanda gereksiz riskler almaması gerektiğini de öğrenmeli” dedi.

36 yıllık bir sabrın zaferi…

Çin’in güneybatısındaki Guizhou eyaletindeki görenleri şaşkına çeviren bir manzara..

12 Az gelişmiş bölgede bulunan köyün yıllardır çektiği su sıkıntısını sona erdirdi. Ellili yaşlarında başladığı 9 bin 400 metre uzunluğunda su kanalı tam 36 yılda tamamladı ve köy sonunda suya kavuştu.

Hastasını kurtaramayan doktorun çaresizliği…

Fotoğrafta, Kaliforniya’daki bir hastanenin acil servisinde çalışan bir doktoru görüyorsunuz. 19 yaşındaki hastasını kurtarmayı başaramayan doktor, çaresizlik içinde duvarın dibine çökmüş durumda.NickMoore911 adlı kullanıcının Reddit’te paylaştığı fotoğrafın açıklamasında “Bu doktor hastasını kurtarmayı başaramadı” notu yazıyor. Kendisi de bir doktor olan NickMoore911, açıklamasının devamında şunları yazmış; “Bizim çalışma alanımızda bu durum sık yaşanıyor. Genelde kaybettiğimiz hastalarımız çok yaşlı, hasta, ya da bazen ikisi birden oluyor. Ancak bu sefer ölen hasta 19 yaşındaydı. Bazen böyle bir hastayla ilgilendiğinizde yaşadıklarınız size bir darbe bırakır.”

Uruguay’da iki şehri birbirine bağlayan ve hızı kesmek için tasarlanan daire şeklindeki köprü…

Hemşire yeni doğan bir bebekte damar arıyor…

Beyin tümöründen ölen ve organlarını bağışlayarak hayat kurtaracak 11 yaşındaki çocuğa saygı ile selam veren Çinli doktorlar…

Dört nesil bir arada! Soldan sırasıyla 20, 48, 85, 103…

7 saat içinde kalkan tüm uçaklar bir arada!

Fotoğrafçı Michael Kelley Los Angeles Uluslararası Havalimanı’ndan 7 saat içinde kalkan tüm uçakları çekip birleştirdi. Ortaya sosyal medyada paylaşım rekorları kıran bu fotoğraf çıktı. Los Angeles Uluslararası Havalimanı dünyanın en meşgul üçüncü havalimanı konumunda. Yılda 66 milyon kişinin indiği havalimanında 2013’te günde 1685 iniş ve kalkış oldu. Neredeyse dakikada bir kalkış ve iniş yaşandı.

İran’da bir programı takip edene kadın gazeteciler böyle görüntülendi…

Yaşanan hırsızlık olaylarına karşısın alkol satıcılarının uyguladığı bir satış yöntemi…

80 kişinin hayatını kaybettiği Bataclan Konser Salonu’nda çekilen, saldırı öncesi bir kare…

Paris’te en az 80 kişinin hayatını kaybettiği Bataclan Konser Salonu’na düzenlenen IŞİD saldırısı öncesi Amerikalı rock grubu Eagles of Death Metal ve seyircilerin bir görüntüsü…

İnsan vücudundaki damarlar

Bir vücut geliştirici…

Dünya şampiyonu Scot Mendelson kendisine ait 324 kilogramlık rekoru 325 kilograma çıkarmak için yaptığı deneme sonrası…

Rehin alınan Amerikalı kadın pizza siparişi notuyla özgürlüğüne kavuştu…

Erkek arkadaşı tarafından rehin alınan Amerikalı kadın, internetten verdiği pizza siparişine yazdığı ‘yardım edin’ notu sayesinde özgürlüğüne kavuştu. Siparişin not bölümüne ‘rehin alındım lütfen yardım edin 911’i arayın’ yazdı. Yorumu fark eden pizzacı çalışanları 911’i arayarak kadının adresini verdi.

Uluslararası Kahire Havalimanı’nda bulunan bir heykel…


Los Angeles üzerinde uçakla taşınan bir uzay mekiği…

Çin’de bir insanlık ayıbı. Evsiz insanlar burada kalmasın diye dökülen beton dikenler…