Çocukken En Büyük Hayali Baba Olmak Olan Güzel Adamların İyi Bildiği 5 Gerçek

Çocukken herkes bir meslek seçerdi kendine, büyüyünce ne olacaksın diye sorulduğunda. Nasıl olsa YDS, ÖSS, LYS, KPDS, TEOG derdi yok ya herkes bol keseden söylerdi yüreğinden geçeni. Ortalığın doktordan, avukattan geçilmediği bir anda bir çocuk “Büyüyünce ben baba olucam” dediğinde tüm büyükler gülmeye başlardı. “Yavrum meslek söyle meslek” diye utandırırlardı o çocukları oysa o güzel çocukların tek hayali BABA olmaktı.

O güzel çocuklar bunları iyi biliyordu:

1- Baba olmak demek, çocukken kendi yaşayamadıklarını oğlu, kızı yaşayabilsin diye çalışmaktı.

baba olmak

Babalarımız bazen zenginlik içinde ama genelde zor durumlarda büyüttü bizi. 3 oyuncak istediysek biri geldi, bazen oğlum bunlar kötü başka zaman alalım dediler. Çocuktuk anlamıyorduk ama gün geldi anlar olduk. Çocuklarımız aynısını yaşamasın diye baba olmak istedik.

2- Tüm hırsızlıkların, tecavüzlerin, kötülüklerin arkasında ailede sevgisizlik vardı.

baba

Sevgi ile yetiştirilen bireylerde suça yatkınlık daha azken neden topluma sevgiyle büyütülmüş bireyler kazandırmayalım ki? O çocuklar BABA olarak daha güzel yarınlar kurmak istiyordu.

3- Bir evlat ne zaman zor duruma düşse arkasında ilk olarak ailesini görmek ister.

babası kızı

Babası olsun, annesi olsun, kardeşleri olsun… Ben aile hayatı güzel olup da dışarıdan yıkılabilen insan görmedim. Çocuklarının dağ gibi arkasında durmak için BABA olmak isteyen çok.

4- Dünyanızı paylaştığınız kadınla birlikte dünyanın en güzel varlığını büyütmenin hayali bile mükemmeldi.

kızbabası olmak

Belki bir kısmımız o kadınla ayrıldı, belki bir kısmımız henüz tanışmadı ama… O canım çocukların hayatlarını diledikleri gibi yaşayabilmeleri için başka bir insanla elele verip onu büyütmek tarifsiz bir duygu. Hele de çocuklarına sahip çıkmayan babaları gördükçe BABA olmanın önemi daha da artıyordu.

5- Ve bu dünyada hiçbir mevki ya da para bir çocuğun BABA demesi kadar bir insanı mutlu edemezdi.

baba olmak

İçindeki İYİ BİR BABA olma arzusunu yok etmemiş bugünün ve geleceğin babalarının, babasız kalmışlara sahip çıkan iyi adamların ve bizi gökyüzünden izleyen tüm babaların günü kutlu olsun.