Çin’in Rusya Büyükelçisi: KoronoVirüsü Aşısını Bulduk

Çinli yetkililer, korona virüs salgınını yakın zamanda yeneceklerini ve şubat ayı sonuna kadar ülke genelindeki birçok bölgede normal hayata geri döneceklerini açıkladı. Rus Haber Ajansı’nın (TASS) paylaştığı habere göre Çinli yetkililer virüsün çaresi olacak aşıyı buldular.

Çin’in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui Pazartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, etkili bir aşının enfeksiyona karşı bağışıklık yanıtı vermeye yardımcı olduğunu gerekli testler yapıldıktan sonra kullanıma sunacaklarını belirtti.

Büyükelçi konuşmasında “Çin’deki bilim adamlarımızın bulduğu ilaç etkisini kanıtladı ve testler başarılı şekilde devam ediyor. İlaca yönelik çalışmaların son kısmının kısa süre zarfında bitirilmesi hedefleniyor ve Şubat sonuna kadar Çin’deki tüm şehirlerde hayat normale dönecek. Virüsün yayılma merkezinde ise hayatın Mart sonuna kadar düzelmesi planlanıyor. Dünya Sağlık Örgütü’yle çalışıyoruz. Ekibimizin içinde 2 Rus bilim adamı da var. Rusya’ya ve halkına destekleri için teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

FinansGündem