Burcuna Göre Tatilini Hangi Ülkede Yapmalısın?

Malum bütün bir yıl dışarı çıkamadık ve tatil yapamadık… Bu yaz virüs etkisini kaybeder ve sıcaklar her geçen gün daha da hissedilir olur da siz de tatile gitmek istersiniz diye bir liste hazırladık.

Sizlere kolaylık sağlayalım, hislerinize tercüman olalım dedik. Burçlara göre yapılması gereken tatilleri derledik.

Öncelikle maceraperest burcumuz Koç. Bebeğim seni ancak hem hayatını hareketlendirecek, hem de farklı lezzetler ve deneyimlerle karnını doyuracak bir tatil paklar. Koç burçlarına tavsiyemiz imkan varsa Yunanistan ve ya İtalya‘ya bu yaz mutlaka uğramaları olacak.

Gelelim Boğa Burcuna. Lüksten ve doğal güzelliklerden etkilenen Boğa Burcu bireylerimiz için iki tavsiyemiz var. Benim için önemli olan gösterişli bir tatil diyorsanız rota yavru vatan Kıbrıs. Yok ben doğada kafa dinlemek istiyorum diyorsanız da gitmeniz gereken yer kesinlikle İsviçre.

İkizler siz tatilde bile dinlenmeyi değil de heyecanı, dolu doluluğu sevdiğiniz için ya sizin gibi asla uyumayan şehir New York ya da tarih dolu kent Mısır‘a bi gidin deriz.

“Başka ülkede yaşayamam” diyen Yengeç burçları size ülkeden çok uzaklaşmadan romantik bir tatil önerisi Amsterdam. Çıkın çıkın gidin, giden öve öve bitiremiyor valla.

St. Tropez, Monaco gibi popüler yerler ancak tatmin eder artist burcumuz Aslan‘ı. Ben bu sefer kültürel tatil istiyorum diyen populasyona doymuş Aslan burçları da Roma ve Prag‘a bayılacaklardır.

Mimariye önem veren Başakları Gaudi’nin eserlerini keşfetmek üzere Barcelona’ya ya da romantizm başkenti Paris’e davet ediyoruz.

Terazi için aşk ve sanat her koşulda olduğu gibi tatilde de vazgeçilmezdir. Bu yüzden onları şarap kokan Lizbon sokaklarına ya da Avusturya‘nın doğal güzelliklerine çok yakıştırdık.

Akrep için araştırma dolu, merak uyandıran, tarihsel turlar her zaman dikkat çekicidir. Bu yüzden Fas ve Cezayir en ilgi çekici noktalar. Kafasını dinlemek doğanın büyüsüne kapılmak isteyenleri ise Norveç bekliyor.

Yay burcu için yeter ki yeni yerler, yeni insanlar olsun. Ee o zaman istikamet  İspanya ve ya Maceristan olsun.

Oğlak burcu için ise tatil, kafa dinlemektir. Güzel ve büyük bir yerde, konforlu bir otele yerleşip şehrin tadını çıkarabilmesi için en uygun yer İtalya ya da İngiltere.

Kova herkesten uzak, kendisi ile baş başa kalabileceği sakin bir tatil ister. Kovalara tavsiyemiz Rusya ya da İsveç‘e gitmeleri.

Son olarak duygusal burcumuz Balıklar sizin için Portekiz ya da Almanya’da Frankfurt’ta başlayıp Münih’te sonlanan Romantik Yol turu güzel bir seçenek olabilir.