Breaking Bad Özlemine Tavan Yaptıracak 17 Muhteşem Bilgi

Televizyon tarihinin önemli yapımlarından Breaking Bad‘i bilmeyen yoktur. Gerek 9,5’luk IMDb puanı, gerekse fenomenleşen karakteriyle hafızalara kazınan, final bölümü 10,3 milyon kişi tarafından canlı olarak Breaking Bad‘in hiç bilinmeyenlerini sizler için bir araya getirdik.

İşte Breaking Bad Özlemine Tavan Yaptıracak 17 Muhteşem Bilgi;

1# Efsane Walter White karakteri gerçek hayattaki üç kişinin birleşmesiyle oluşmuştur.

Okulda meth pişiren kimya öğretmeni William Duncan, Boston’daki evinde meth pişiren profesör Irina Kristy ve madde ticareti ile uğraşan öğretmen Stephen Doran; Walter White karakterinin oluşmasına katkıda bulunmuştur.

2# Jesse Pinkman’ı canlandıran Aaron Paul hayatı boyunca oyunculuk dersi almamıştır. Konuyla ilgili olarak da “Her zaman şöyle düşündüm, yapmam gereken tek şey başka biri gibi davranmak.” ifadelerini kullanmıştır.

3# Dizide sağlıksız görüntüsüyle fahişe Wendy karakterine can veren Julie Minesci, sayısız maratona katılan oldukça sağlıklı bir insandır.

4# 20 yıl önce Power Rangers dizisinde rol alan Bryan Carston, Evil Twin’i seslendirmiştir. Yeni Power Ranger filminde ise Zordon karakterine can verecektir.

5# Ve Power Rangers’ta Mavi ranger olan Billy Cranston, adını Bryan Cranston’dan almıştır. Methlerin mavi oluşuyla bir ilişkisi var mıdır? Bilinmez.

6# Dizinin yüksek başarısı sonrası bazı meth üreticileri ürünlerini mavi renk katarak piyasaya sürmüştür.

7# Dizideki piyano solosu için sıkı bir çalışma içine giren “Skinny Pete”, gerçekte de iyi bir piyanisttir. Dizideki bu sahne için günde 3 saat çalışma yapmıştır.

8# savewalterwhite.com websitesi gerçektir 🙂

9# Bryan Cranston beşinci sezonun son gününde parmağına bir Breaking Bad dövmesi yaptırmıştır.

10# Bu ikonik sahne tek seferde çekilmiştir.

11# Dördüncü sezondaki patlama sonrası Gus Fring’in yanan suratını oluşturmak için Walking Dead makyaj ekibinden yardım alınmıştır.

12# Dizi yapımcılarının en büyük pişmanlığı Jesse Pinkman’ın dişlerinin mükemmel olmasıydı. Meth kullanan birinin böylesine mükemmel dişlere sahip olması imkansızdı ancak dijital efektle bunu değiştirmek çok pahalı oluyordu.

13# Walt’ın Mike’ı öldürdüğü bölümün çekildiği gün tüm set ekibi Jonathan Banks’ın son bölümünü anmak adına siyah kol bandı takmıştır.

14# Gustavo Fring’in restoranı olan Los Pollos Hermanos, gerçek adı Twisters olan bir tavuk restoranıdır.

15# Skyler White rolünü canlandıran Anna Gunn, Bryan Cranston’ın Walt’ın Jesse’nin kız arkadaşı Jane’in ölmesine izin verdiği sahne sonrası 15 dakika boyunca ağladığını açıklamıştır.

16# Söz konusu sahne için Aaron Paul ise “O gün sona erdiği için daha mutlu olamazdım. Jesse’nin yaşadığı işkence gibi acıyı resmen içimde yaşadım.” ifadelerini kullanmıştır.

17# Breaking Bad dizisi 62 bölüm sürmüştür ve periyodik cetveldeki 62. olan Samaryum kanser hastalarının acısını dindirmek için kullanılan bir ilaç malzemesidir.

Kaynak: www.telegraph.co.uk