Bodrumlu Saz Ustası: Adele’in Babası Benim, DNA Testi Bile Yaptırırım!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan yöresel saz ustası ve şarkıcı Mehmet Asar, 1987’nin Temmuz’unda ülkeye tatile gelen, İngiliz şarkıcı Adele’in annesiyle birlikte olduğunu, ertesi sene mayıs ayında doğan Adele’nin kendi çocuğu olduğunu öne sürdü. 1988 Mayıs doğumlu İngiliz şarkıcı, bir röportajında Türk olduğunu söylemişti.

Doğan Haber Ajası’nın (DHA) haberine göre, ABD’de yaşayan İngiliz şarkıcı Adele’in annesi Penny Adkins’in tatil için Bodrum Gümbet’e geldiğini, taksi şoförlüğü yaparken tanıştığını söyleyen Asar, “Annesi ve arkadaşlarına iki hafta boyunca Bodrum koylarını ve Denizli Pamukkale’yi gezdirdim. Bana kendisini hemşire olarak tanıttı. O sırada birbirimizden hoşlandık, sevdik. İki hafta boyunca birlikte olduk. Daha sonra tatilini uzattı, bir ay sonra İngiltere’ye döndü. Ardından iki kez daha Bodrum’a geldi, 1 ay kaldı. Sonra dönerken, beni götürmek istedi. Ancak ben İngiltere’de değil Bodrum’da yaşamak istediğimi, istiyorsa burada kalabileceğini söyledim. Memleketine döndü. Birkaç kez telefonla görüştük. O zamanın şartlarında telefonla görüşmek hem zor hem pahalıydı. Ondan sonrada görüşemedik. Annesiyle birlikte olduğumuz tarihle, Adele’nin doğum tarihleri birbirine tam olarak uyuyor” dedi.

Parmaklarından çıkarım yaptı

Geçen yıl Adele’nin Grammy ödüllerini kazanınca merak edip araştırdığını belirten Asar, “Ailesine baktığımda annesinin yıllar önce benim birlikte olduğum İngiliz kadın olduğunu öğrenince şoke oldum. Sevdiğim kadın, Adele’in annesiydi. Yıllar geçmesine rağmen değişmemişti. Ardından Adele’in hareketlerini incelediğimde çene, göz, yüz yapısı, saçları ve konserler sırasında sağ elini kaldırdığında 3. ve 4. parmaklarının bitişik olduğunu gördüm. Daha çok şaşırdım çünkü, benim sağ elimin 3. 4. parmakları da kaldırdığımda bitişiktir. Ayrıca Adele’nin söylediği şarkılarda yaptığı vurgular, benim söylediğim eserlerdeki vurgulara çok benziyor bu da genetik olabilir” dedi.

“O yıldan sonra hiç evlenmedim”

Taksicilik yaptıktan sonra devlet memuru olarak çalıştığı söyleyen Asar, Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü’nden emekli olduktan sonra yöresel şarkıcı olarak çalışmalarına devam ettiğini belirterek, “Adele’in annesini tanıdıktan sonra bugüne kadar hiç evlenmedim. Yıllarım O’nu düşünmekle geçti. Birkaç kez telefonla görüştük. Şimdi Adele’nin gerçekleri öğrenmesini istediğim için bunu açıklamak zorunda kaldım, Adele ve annesini Bodrum’a davet ediyorum. Gelsinler burada tatil yapsınlar, tanışalım. Adele’nin babası olduğumu düşünüyorum, hissediyorum. Adele isterse O’nun için DNA testi bile yaptırırım. Bu konuda bilinmesini istediğim en önemli şey de hiçbir beklentim yok. Ben Bodrumluyum ve halim vaktim yerimde, sadece kızım gerçekleri bilsin istiyorum” dedi. Asar, Adele ve annesini Bodrum’a davet etti.

Kaynak: t24.com.tr, DHA