Bir Aktörün Ünlü Olmadan Önce Köpeğiyle Olan Duygusal Hikayesi

İnternetin derin sayfalarında dolaşan hikayeleri bulup sizlere ulaştırıyoruz bu hikayemiz ise Sinema Kulübü’nden, o çok sevdiğimiz Rocky’nin hikayesi

Sylvester Stallone yüzünün sol alt kısmı felçli doğmuştu ve konuşması da düzgün değildi. New York’a geldiğinde kimse ona aktörlükte iş vermedi sayın the geyik okuru. O kadar fakirdi ki köpeğiyle otobüs terminalinde 3 hafta yattı.

rocky

O da siz the geyik okurları gibi hayvanlarına olan sevgisiyle bilinen bir insandı ama parası bitince köpeğini tanımadığı bir yabancıya 25 dolara satmak zorunda kaldı. Vurduğu en dip buydu. Bir gün Muhammed Ali’nin bir maçını izlerken Ali ona ilham kaynağı oldu ve Rocky’nin tüm senaryosunu 3 günde yazdı. Prodüktör buldu, ona 125.000 dolar önerdiler, ama tek bir sorun vardı, filmde Rocky’yi başkası oynayacaktı. Kabul etmedi. Haftalar sonra ona 325.000 dolar teklif ettiler, ama yine kabul etmedi.
En sonunda şans eseri bir yapımcı Stallone’u kabul etmiştir. Şimdilerde bu haberdeki rolle Oscar’a aday ama zamanında durum öyle değildi. Yapımcı Stallone’u oynadığı The Lord’s of Flatbush adlı filmdeki rol arkadaşı Perry King zannedip Rocky rolünü kendisine vermiştir, böylece kendisini büyük başarı ve şöhrete taşıyacak olan yolun kapısı küçük bir yanlışlıkla da olsa açılmıştır.
Rol için 35.000 dolar verdiler.
Bu 35.000 doların 15.000’ini köpeğini satın alan adamı bulmak için harcadı, ve köpeğini geri aldı. Filmde oynattığı köpek Butkus kendi köpeğiydi.

O film sayın okur Sylvester’a toplamda 200 milyon dolar kazandırdı.