Berlin, Amsterdam, Viyana Gibi Dünya Şehirlerini Saç Tıraşıyla Süsleyen Türk Kuaför Kadir Alkan’la Tanışın

Türk berberliğini dünyaya tanıtmak için yola çıkan Kadir Alkan dünya meydanlarında tıraş yaparken çektiği videolarla yeni gündem olacak gibi.

‘Meydan Tıraşları’ fikrini dedesi Osman Alkan’ın köy meydanlarında Osmanlı usulü tıraş etmesinden esinlendiğini belirten Kadir Alkan bunun ortaya çıkışını ise şöyle anlatıyor: Önceki dönemlerde köylerde belli günler berberler gelip köy halkını köy meydanlarındaki kahvehanelerde tıraş ederlermiş. 1935’te dedesinden babasına devrolan aile mesleği berberliği yapan Kadir Alkan, hem dedesini hem de eskiyi yad edip Ay Yıldızlı bayrağımızı taşıyan Tshirtüyle dünya meydanlarında Türk berberliğini temsil ettiğini vurguluyor.

Bugüne kadar sırayla doğup büyüdüğü Sultanahmet’ten başlayıp İtalya, Avusturya, Ukrayna, Kıbrıs, Hollanda, Almanya, Dubai, Macaristan, Slovakya, Slovenya, Çek Cumhuriyeti, Tayland ve Singapur gibi dünyanın en ünlü 14 meydanında meraklı gözler eşliğinde Meydan Tıraşları yaptı. Hedefinin en az 50 ülkede meydan tıraşı yapmak olduğunu ifade eden Kadir Alkan Türk Berberliğini en iyi şekilde dünyaya tanıtmaya devam edeceğini de sözlerine ekliyor.