Barbie Bebeğe Benzemek İçin Ölümü Bile Göze Aldı

Güzellik simgesi olarak nitelendirilen Barbie bebeğe benzemek dünyada kelimenin tam anlamıyla çılgınlık boyutlarına ulaştı…
1#

Az ünlüsünden daha fazla ünlüsüne özellikle de sosyal medya sayesinde adını duyuran onlarca kişi o efsane bebek gibi görünmek için defalarca bıçak altına yatmaktan çekinmiyor, hatta ölümü bile göze alıyor. İşte Finlandiyalı bu genç kadın da onlardan biri.
2#

Finlandiya’nın Jyvaskyla kentinde yaşayan Amanda Ahola, Barbie bebek gibi görünmek için su gibi para harcadı.
3#

Barbie bebeğin görsel olarak “mükemmele çok yakın” olduğunu belirten Ahola “Ben de tıpkı onun gibi olabildiğim kadar mükemmel olmaya çalışıyorum” diye konuştu.
4#

İlk amacını “olabildiğince plastik bir görüntüye sahip olmak” diyerek açıklayan Amanda Ahola “İnsanlar bana Barbie diye seslendikleri zaman kendimi çok mutlu hissediyorum” diyor.
5#

Ahola, 18 yaşından itibaren defalarca bıçak altına yattığını, göğüslerini irileştirdiğini, dudaklarını dolgunlaştırdığını belirterek bunun için ailesinden yardım almadığını da belirtiyor.
6#

Genç kadın estetik operasyon paralarını çıkarabilmek için uzun saatler boyunca çok sayıda işte çalıştığını da sözlerine ekliyor. Yaptığı işlerin arasında temizlikçilik de var.
7#

Daha küçük bir çocukken Barbie’ye benzemeyi kafasına koyduğunu belirten Amanda Ahola “16 yaşındayken planlarımı yapmaya başlamıştım bile” diye anlatıyor.
8#

Ancak Amanda Ahola, son geçirdiği operasyon sırasında ölümden döndüğünü de itiraf ediyor: “Son geçirdiğim göğüs büyütme operasyonu sırasında neredeyse ölüyordum. Meydana gelen komplikasyonlar yüzünden beynimde ödem oluştu. Annemin anlattığına göre bir gün boyunca onları bile tanıyamamışım” diyor.
9#

Ama buna rağmen olup bitenlerden pişmanlık duymadığını da sözlerine ekliyor Amanda Ahola.
10#

11#

12#

13#

Bu da Ahola’nın operasyondan önceki görüntüsü…
14#

15#

16#

haberler.com