Baharın Heyecanını Yaşayacabileceğiniz Türkiye’den 9 Festival

Bu yıl hangi festivaller var?
Kimleri dinleyeceğiz?
Nereye gideceğiz? diye soranlar tüm cevapları burada bulabilir.
Tüm etkinlikler için The Geyik’e özel fiyatlarla

Şimdiden bu tarihleri ajandalarınıza kaydedin.
Biz festivalin ardından fotoğrafları paylaşırken, sizin “Nasıl kaçırdım” diye üzülmenizi hiç istemiyoruz…

1- One Love Festival 14

one_love-festival
One Love’rlar iyi bilir, One Love Festivali’nin biletlerinin satışa çıkması demek, festival canavarları için “cemre düştü” demektir. Peki bu yıl One Love’da kimleri dinleyerek eğleniyoruz?
Akla gelen ilk isimler şöyle; James Blake, Tom Odell, Julian Casablancas, Hot Chip, Little Dragon

2- Bridgestone Presents: Chill – Out Festival Istanbul 2015

Tüm zamanların en rahatlatıcı festivali Chill Out’tan, bir tatlı huzur almak isterseniz 23 Mayıs’ta Life Park’a bekleriz.

3- Ekşi Fest 2015

Bilmeyenler için hatırlatalım; Ekşi Fest, 2014’ün En İyi Özel Festival’i seçildi. Bu yıl ağırlayacağı isimlerle yine mutluluk kat sayımızı artıracak gibi duruyor.
Baksanıza şu kadroya; Elijah Wood ve grubu Wooden Wisdom, DJ Fitz, Grup Ses Beats, Che Sudaka, Dub Inc., La Rue Ketanou, The Wanton Bishops, Carmen Souza, Tribali, Cem Başak, Burcu Tatlıses, Cemiyette Pişiyorum, Ars Longa, Road Side Picnic, 90 BPM Ekşi Fest

4- Zeytinli Rock Festivali

Özellikle Türkçe Rock seven festival canavarlarının mabedi diyebileceğimiz Zeytinli, bu yıl 19-20 Ağustos’ta her zamanki yerinde gerçekleşiyor.
Aman dikkat güneş kremlerinizi unutmayın, kavrulursunuz 🙂

5- Babylon Soundgarden 2015

Babylon Soundgarden, bu yıl olayını değiştirdi ve Kilyos’a taşındı. Kısacası deniz+kum+güneş keyfine bir de Soundgarden kalitesinde müzik eklemek istiyorsanız 23 Mayıs için şimdiden işinizi gücünüzü ayarlayın.

Kimler mi var? Kimler yok ki…
Anna Calvi, Wild Beasts, Goat, Orlando, Nathan Fake, Teed, Kim Ann Foxman, Acid Arab, Mo Kolours, Dengue Dengue Dengue, Zahed Sultan, Gaye Su Akyol, Ayyuka, Mode XL, Kalben, Can Kazaz, Nilipek…

6- ParkFest

Biliyoruz, bu yıl favori festivallerinizden biri de ParkFest! Nedeni de çok basit; The Dø, Kadebostany, Princess Chelsea, Kalben, Nilipek sahnede!

Yeri gelmişken, Princess Chelsea’nin bir videosunu da buraya bırakalım 🙂

7- 1st Harvest Fest – Alt-J – Mew

Duymayan kaldı mı?

Alt-J 31 Mayıs’ta hasata geliyor! “Live Authentic” akımı dünyada bu kadar popüler olmuşken, böyle bir festivali deneyimlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz! Alt-J ve Mew’i aynı gün dinlemek hepimize iyi gelecek.

Şimdiden heyecanlananlar için tadımlık video;

8- %100 Metal Fest Headbangers’ Weekend

Her yaz artık bir Metal festivalimiz var. 🙂 Ama bu kadar iddialısını az gördük.

Kreator, Mastodon, Therion, Katatonia, At The Gates, Ensiferum, Moonspell, Rotting Christ, Thrown To The Sun ile hafta sonu kafalar kopacak!

9- Cappadox

Bu yıl yepyeni bir festivalle tanışıyoruz! Nasıl tarif etsek? Biraz bohem, biraz huzur, biraz spiritüellik… Kadapodakya’da gerçekleşecek bu festivali, içsel bir yolculuk ve eğlencenin bir araya gelmiş hali gibi düşünebilirsiniz. Biz de merakla bekliyoruz açıkçası. Festivalin detaylarını buradan incelemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz…

cappadox

Çağıl Üner: Biletix Blog